Людство контратакує: реальна фотографія перемогла на мистецькому конкурсі для ШІ
У той час, як "творчість" ШІ заполонила Інтернет люди-митці хитрощами знаходять способи довести, що ми таки кращі за комп'ютери

Справжній знімок переміг на конкурсі зображень, створених ШІ/Фото: Miles Astray
Творчість штучного інтелекту заполонила Інтернет настільки, що уже навіть з'явилися мистецькі конкурси для неї. Можливо, у цей момент вам здається, що все втрачено і творчість тепер стала прерогативою алгоритмів, а не людей, але ось, що вас може втішити: на конкурсі для згенерованих ШІ зображень перемогло справжнє фото, зроблене людиною.
Деталі
Після того, як зображення фламінго нібито без голови було виставлено на міжнародний конкурс зображень, створених штучним інтелектом, його творець розкрив свій секрет успіху: фотографія була справжньою.
Художник Miles Astray (псевдонім) зробив фото на Арубі після того, як прокинувся на світанку, щоб відвідати пляж, населений фламінго. Коли він сфотографував одного з птахів, який скрутив свою довгу шию, щоб почухати себе дзьобом, отримане зображення нагадувало клубок рожевого пір’я на ногах.
Miles Astray вніс лише мінімальні корективи до фото. Він зазначає, що мало обробляє свої зображення і зазвичай лише для того, щоб виправити те, що камера не зафіксувала достовірно.
Фламінго не виглядав справжнім: через ракурс він здавався безголовим. Такі зображення "химерної анатомії" стали торговою маркою зображень, створених штучним інтелектом. Саме тому знімок взяли на конкурс.
Astray подав це зображення на конкурс кольорової фотографії 1839 Awards, який оцінювали члени журі Christie’s, Getty Images, New York Times та інших відомих організацій у категорії "ШІ". На своєму сайті фотограф зазначив:
Побачивши нещодавні випадки, коли зображення, створені штучним інтелектом, перевершують реальні фотографії на конкурсах, мені спало на думку, що я міг би перекрутити цю історію з ніг на голову так, як могла б і зробила б тільки людина, відправивши справжню фотографію на конкурс для ШІ. Моя робота, F F L A M I N G O N E, була ідеальним кандидатом, тому що це сюрреалістичний і майже неймовірний знімок, але при цьому абсолютно природний.
Знімок зайняв третє місце в категорії та отримав приз глядацьких симпатій.
Посилаючись на потрясіння, яке вже спричинило мистецтво, створене штучним інтелектом, Astray зізнався та написав, що він зробив свою фотографію, щоб довести, що створений людьми контент не втратив своєї актуальності, що мати-природа та її людські інтерпретатори все ще можуть перемогти машину, а творчість та емоції це більше, ніж просто рядок цифр.
Офіційні особи конкурсу негайно дискваліфікували F F L A M I N G O N E та присудили третє місце іншому зображенню. З усім тим, вони заявили, що цінують повідомлення Astray.
У фотографа були застереження щодо брехні суддям конкурсу. Однак, як він пише на своєму вебсайті, він сподівався, що його коментар переважить "етичні наслідки обману глядача" — що іронічно, додає він, "оскільки це те, що робить ШІ.
В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що застосування штучного інтелекту в медичній практиці — це майбутнє, яке стало сьогоденням.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!