Королівський монетний двір Великої Британії добуває золото з викинутої електроніки
На сміттєвих звалищах може лежати дорогоцінних металів на 60 мільярдів доларів
Велика Британія добуває золото з відходів електроніки/Фото: Uriel Sinai/Getty Images
Класична золота лихоманка була доволі дивним і тривожним явищем, але сучасна золота лихоманка може бути ще дивнішою, але в хорошому розумінні. На сучасних сміттєзвалищах ховаються тонни золода й інших дорогоцінних металів, і це не метафора. І це навіть не якась утопічна фантазія технологічно розвиненого суспільства, Королівський монетний двір Великої Британії уже добуває золото з викинутої електроніки.
Деталі
Королівський монетний двір Сполученого Королівства підписав угоду з канадським технологічним стартапом Excir про використання "першої у світі технології", яка дозволяє безпечно отримувати та переробляти золото та інші дорогоцінні метали з електронних відходів. Нове підприємство в Уельсі зможе щороку переробляти до 4000 тонн плат з комп'ютерів, смартфонів, планшетів та іншої викинутої електроніки.
Плати в електронних пристроях містять невелику кількість золота у своїх з’єднаннях через його властивості провідності, а також інші корисні метали, такі як срібло, мідь, свинець, нікель та алюміній.
Раніше отримання металів було складним завданням, але технологія, розроблена Excir, здатна захистити 99 відсотків золота в електронних відходах. Після підготовки плат за допомогою "унікального процесу" вони занурюють їх у запатентований хімічний розчин, який вибірково витягує золото за лічені секунди. Збагачену золотом рідину потім обробляють і перетворюють на чисте золото, яке можна переплавити в злитки. Процес також має потенціал для відновлення паладію, срібла та міді.
Директор із розвитку Королівського монетного двору Шон Міллард зазначає:
Королівський монетний двір процвітає понад 1100 років завдяки нашому підприємницькому духу, а технологія Excir доповнює наші амбіції бути лідером у сфері сталого використання дорогоцінних металів. Ця хімія є революційною та здатна відновлювати дорогоцінні метали з електронних пристроїв за лічені секунди. Вона пропонує величезний потенціал для Королівського монетного двору та циркулярної економіки — допомога у повторному використанні дорогоцінних ресурсів нашої планети та створення нових навичок у Великій Британії.
Близько 22 відсотків електронних відходів зараз збираються, належним чином зберігаються та переробляються. Однак за допомогою нової технології, подібної до цієї, проблеми з викинутою електронікою можна було б полегшити.
За оцінками, щороку у світі виробляється 62 мільйони тонн електронних відходів – цього достатньо, щоб заповнити понад 1,5 мільйона 40-тонних вантажівок. Оскільки попит на електронні гаджети зростає, цей показник має зрости ще на 32% до 2030 року, що зробить його найшвидше зростаючим джерелом твердих відходів у світі.
Всесвітня організація охорони здоров’я оголошує електронні відходи небезпечними відходами, оскільки вони містять токсичні матеріали та можуть виділяти токсичні хімікати, якщо їх не обробляти належним чином. Наприклад, викинуте електронне обладнання може виділяти свинець і ртуть у навколишнє середовище, що може порушити нормальний розвиток центральної нервової системи під час вагітності, дитинства та підліткового віку. Щобільше, електронні відходи не піддаються біологічному розкладанню та накопичуються у навколишньому середовищі.
Раніше компанія Ілона Маска, Neuralink, здійснила новий значний прорив у галузі нейроінтерфейсів. Другий пацієнт із паралічем успішно пройшов операцію з імплантації нейрочипа, що дозволяє керувати комп'ютером силою думки.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!