Falcon 9 успішно вивела на орбіту два супутники для глобального інтернету
SpaceX запускає нове покоління супутників

Falcon 9 успішно вивела на орбіту два супутники для глобального інтернету / Фото: Pixabay
Компанія SpaceX повідомила про черговий успішний запуск ракети Falcon 9, яка вивела на орбіту два сучасних супутники зв’язку O3b mPOWER для європейського телекомунікаційного гіганта SES.
Деталі
Запуск відбувся зі стартового майданчика Космічного центру Кеннеді у Флориді 12 грудня о 17:26 за місцевим часом (1:26 13 грудня за Києвом). Через дві години після старту обидва супутники успішно досягли заданої орбіти.
O3b mPOWER — це супутники нового покоління, створені корпорацією Boeing. Вони мають забезпечити надшвидкий інтернет і послуги мобільного зв’язку у будь-якому куточку світу, навіть у найвіддаленіших регіонах. Ці супутники доповнять наявне угруповання SES, яке складається з 20 апаратів. Вони дозволять суттєво покращити якість і стабільність сигналу завдяки збільшенню пропускної спроможності мережі.
SES — другий за величиною супутниковий оператор у світі. Компанія зареєстрована у Люксембурзі та обслуговує комерційний сектор, уряди різних країн, а також забезпечує захищений зв’язок для військових. Нові супутники — сьомий і восьмий у серії O3b mPOWER. Першу пару апаратів було запущено у грудні 2022 року. Загалом SES планує вивести на орбіту 13 таких супутників протягом наступних 18 місяців.
Розташовані на середній навколоземній орбіті (на висоті 8 тисяч кілометрів), супутники O3b mPOWER допоможуть покрити сигналом навіть важкодоступні місця. Вони стануть ключовими для розширення мобільного зв’язку, бездротової передачі даних і забезпечення доступу до інтернету там, де цього раніше не було.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!