ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Північна Корея минулого року викрала криптоактивів на $659 мільйонів

Технології 18:20 - 15 січня 2025

Викрадені кошти КНДР витрачає на розробку балістичних ракет

Північна Корея минулого року викрала криптоактивів на $659 мільйонів

КНДР вкрала за рік криптоактивів на 659 мільйонів доларів/Фото: pvproductions/Freepik

Сполучені Штати, Японія та Південна Корея виступили зі застереженнями щодо загроз з боку Північної Кореї, яка активно й агресивно націлилася на індустрію криптовалют. Країни заявили, що афілійовані з КНДР групи загроз продовжують влаштовувати численні кіберзлочинні кампанії з крадіжки криптовалюти. Ці зловмисники, включаючи хакерську групу Lazarus, яка, на думку США, здійснює кібератаки по всьому світу з 2009 року, націлені на "біржі, зберігачів цифрових активів та окремих користувачів". І, судячи з усього, лише у 2024 році вони вкрали криптовалютні активи на суму 659 мільйонів доларів.

Деталі

Країни заявили, що північнокорейські хакери використовували "добре замасковані атаки соціальної інженерії" для проникнення в системи своїх цілей. Вони також попередили, що зловмисники могли отримати доступ до систем, що належать приватному сектору, видаючи себе за позаштатних ІТ-працівників. Ще у 2022 році США випустили вказівки щодо того, як ідентифікувати потенційних зловмисників із Північної Кореї.

Після того, як зловмисники проникають у системи жертв, вони зазвичай розгортають зловмисне програмне забезпечення, таке як кейлоггери та інструменти віддаленого доступу, щоб мати можливість викрасти облікові дані для входу та, зрештою, віртуальну валюту, яку вони можуть контролювати та продавати. У спільній заяві США, Японія і Південна Корея зазначили:

Наші три уряди разом прагнуть запобігти крадіжкам, у тому числі у приватному секторів, з боку КНДР, і повернути вкрадені кошти з кінцевою метою позбавити КНДР незаконних доходів для її незаконних програм зброї масового знищення та балістичних ракет.

Щодо того, куди йдуть викрадені кошти: ООН опублікувала звіт у 2022 році, в якому розкривається, що Північна Корея використовує вкрадені гроші для своїх ракетних програм.

Раніше ми писали, що 80 000 мешканців Фінляндії зможуть обігріватися завдяки біткоїну.

Джерело: Engadget

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин