"Тобто тепер для вас важливе авторське право": OpenAI жаліється на крадіжку даних з боку DeepSeek
Суспільство розкритикувало американську технокомпанію за подвійні стандарти щодо інтелектуальної власності

OpenAI звинувачує DeepSeek у крадіжці даних: користувачі обурені/Фото: Andrew Harnik/Getty Images
Розробник моделі ШІ CgatGPT компанія OpenAI звинувачує китайський стартап DeepSeek у крадіжці даних її моделей для навчання конкуруючого чат-бота, попри те, що на саму OpenAI неодноразово подавали судові позови за ймовірне порушення авторських прав і зловживання даними.
Деталі
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман раніше визнав, що для навчання передових моделей штучного інтелекту потрібні матеріали, захищені авторським правом, заявивши, що без цього неможливо розробити такі системи. Але, очевидно, творцям матеріалів, на яких навчався штучний інтелект, ніхто не платив.
Відповідно до цього, у соцмережах користувачі звинувачують OpenAI у лицемірстві та подвійних стандартах коментарями на кшталт: "тобто тепер для вас важливе авторське право" чи "смішно з OpenAI, який поглинав наші дані без запитань, тепер вказує пальцем на DeepSeek за те саме".
Суперечка виникла незабаром після того, як стартап DeepSeek сколихнув світову індустрію штучного інтелекту, представивши модель, яка потребує значно менше ресурсів, ніж ті, що розгортають великі фірми Кремнієвої долини. Його модель штучного інтелекту з відкритим кодом, R1, була випущена минулого тижня із заявами про імітацію людських міркувань і відповідність або перевищення провідних моделей за різними галузевими тестами.
Голова OpenAI Сем Альтман повідомив співробітникам, що компанія оцінює, наскільки очевидний приріст продуктивності DeepSeek можна пояснити дистиляцією результатів моделей OpenAI. За словами особи, знайомої з цим питанням, яку цитує Bloomberg, розслідування має на меті відрізнити справжню інновацію з боку DeepSeek і потенційну залежність від даних ChatGPT.
Зі свого боку DeepSeek публічно не відповів на ці останні звинувачення. Дехто вважає, що такі дії китайського стартапу можуть бути загрозливими для національної безпеки. Білий дім заявив, що наразі оцінює можливі ризики, пов’язані з технологією DeepSeek, хоча жодних конкретних висновків не було розголошено.
Раніше ми писали, що проєкт Трампа з розвитку ШІ вартістю $500 мільярдів має значні ризики.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!