Навіть тут ми програли: штучний інтелект робить кращі меми, ніж люди
Навіть коли створювати меми людям допомагав ШІ, без нас у нього виходило краще

Навіть тут ми програли: штучний інтелект робить кращі меми, ніж люди/Фото: freepik
Якщо ви раптом переживали, що штучний інтелект буде краще робити вашу роботу, то тепер можете переживати ще більше, тому що й почуття гумору у нього краще. Нове дослідження показало, що штучний інтелект робить кращі меми, ніж люди.
Деталі
Якщо ви раптом не знали, то меми, як правило, мають форму зображень із підписами, які з гумором описують знайомі ситуації чи попкультуру.
Дані показали, що інтернет-меми, створені за допомогою моделі OpenAI GPT-4o, були в середньому оцінені як смішніші, креативніші й такі, якими хочеться поділитися, ніж меми, створені людьми або людьми за допомогою чат-бота. Але поки не все втрачено, за усередненими показниками люди програли, але найсмішніші меми все одно створили люди.
Висновки були представлені на 30-й Міжнародній конференції з інтелектуальних інтерфейсів користувача, яка проходила з 24 по 27 березня в Кальярі, Італія.
Коментуючи результати в соціальній мережі BlueSky, Ітан Моллік, професор і співдиректор лабораторії генеративного штучного інтелекту Уортонського університету Пенсільванії, сказав: “З жалем повідомляю, що мем-тест Тюрінга пройдено”.
Тест Тюрінга було представлено у 1950 році британським математиком Аланом Тьюрингом. Він полягав у тому, що коли людина не могла розрізнити з ким вона спілкується: людиною чи машиною, то це означало, що машина демонструє інтелект людського рівня.
Хоча дослідження не оцінювало, чи створені штучним інтелектом меми не відрізняються від мемів, створених людьми, воно викликає цікаві запитання про те, як ми оцінюємо креативність, особливо тому, що учасники часто оцінювали створений штучним інтелектом контент більш прихильно.
Дослідники з Королівського технологічного інституту KTH, LMU Munich та TU Darmstadt не мали на меті продемонструвати комедійні можливості ШІ. Замість цього вони почали досліджувати спільну творчість, зокрема, як ШІ можуть підтримувати людей у творчих завданнях, таких як написання жартів.
Експеримент складався з двох частин. У першому дослідники набрали 124 учасників і розподілили їх в одну з двох груп: одна працювала окремо, а інша працювала з допомогою ШІ.
Потім учасникам дали три раунди для створення підписів для класичних шаблонів мемів на тему роботи, їжі та спорту. Учасники групи, яка працювала з допомогою ШІ, могли використовувати чат-бота для генерації ідей, але відповідали за вибір найкращих ідей і створення кінцевих мемів.
Група людей, які працювали самостійно, створила 335 мемів, тоді як група люди-ШІ створили 307 мемів. Для порівняння GPT-4o самотужки створив ще 150 мемів.
Потім друга група з 98 людей оцінила меми, наскільки вони смішні, креативні та такі, якими вони б поділилися. Меми були рандомізовані, тому оцінювачі не знали, хто або що їх створив. У всіх трьох категоріях меми, створені ШІ, вийшли на перше місце. Дослідники зазначають:
Цікаво, що меми, повністю створені штучним інтелектом, у середньому в усіх сферах показали кращі результати як меми, створені лише людиною, так і спільні меми людини та ШІ. Однак, дивлячись на найефективніші меми, меми, створені людьми, були кращими за гумором, тоді як співпраця людини та штучного інтелекту вирізнялася креативністю.
Іншими словами, хоча меми, створені штучним інтелектом, у середньому отримали найвищі бали, меми, визначені як “найсмішніші”, найчастіше були створені людьми.
Раніше вийшло нове оновлення відомої нейромережі для зображень Midjourney.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!