RU UA
1

В Африці виявили каміння, яке здатне виробляти електрику. Відео

Технології 10:51 - 30 січня 2023

Вчені вивчили незвичайне явище і пояснили дію "електричного каміння"

У Мережі показали "електричне каміння", яке може живити лампочку/Фото: Рexels

У Мережі показали "електричне каміння", яке може живити лампочку/Фото: Рexels

У Мережі почали з'являтися відео африканського каміння, яке нібито здатне виробляти електрику. Місцеві жителі стверджують, що виявили каміння, яке здатне виробляти електрику та живити лампочки. Вчені вивчили незвичайне явище і пояснили, як працює "електричне каміння".

Деталі

Південноафриканський бізнесмен Деніел Марвін розмістив відеоролик, на якому видно, як між двома каменями літають електричні іскри, коли вони стикаються. Пізніше він опублікував відео, на якому видно, як чоловік за допомогою каміння запалює світлодіодну лампочку.

Electrically charged stones discovered in the Democratic republic of Congo, now more trouble coming, cry my beloved Africa. pic.twitter.com/6aa6Iz2sSp

— Daniel Marven (@danielmarven) January 21, 2023

Користувачі Мережі почали активно обговорювати ролики, а деякі з них взагалі стверджують, що це загадкове каміння може стати вирішенням енергетичної проблеми цілого континенту. Пізніше до дискусії вступили і вчені.

Drc Congo residents discover other mineral resources. You will see USA trying to case upspring in Congo pic.twitter.com/eN4OIErOdz

— Daniel Marven (@danielmarven) January 21, 2023

Професор зі Школи наук про Землю Единбурзького університету Стюарт Хазелдін скептично поставився до відео і не вірить в існування "електричного каміння". Він припускає, що насправді все це каміння було пов'язане з джерелами електроенергії, які спеціально залишалися за кадром.

Лікар Плімутського університету Муніри Раджі розповів, що в Конго насправді видобувається велика кількість мінеральних руд, у тому числі колтан колумбіт-танталіт. Під час очищення колтану виходить металевий тантал - термостійкий порошок, здатний утримувати високий електричний заряд.

Вчений зазначає, що каміння на відео цілком може виявитися колтаном, проте це неможливо встановити, не вивчивши їх у лабораторії. Однак навіть якщо на відео використовують колтан, він, на жаль, не здатний сам собою генерувати електрику.

Як відомо, акумулятори не довговічні, зазвичай вони працюють до трьох років. Вчені з Австралії змогли продовжити роботу батарей утричі.

Джерело: ВВС

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин