RU UA
1

У Сингапурі створили устілки, які повідомляють роботодавця про падіння працівника

Технології 08:59 - 09 лютого 2023

Розумний гаджет має допомогти роботодавцям зробити місце праці безпечнішим для своїх підлеглих

Троє розробників розумних устілок

У Сингапурі створили устілки, які збирають інформацію про падіння/Фото: National University of Singapore

У Сингапурі створили розумну устілку, яка має повідомляти роботодавців про те, де і коли їх працівник впав. Новий ґаджет створено для того, щоб надати інформацію про небезпечне місце на роботі, якщо працівники забудуть або не потурбуються про це. Принаймні так заявляють розробники.

Деталі

Пристрій розробляється в рамках партнерства між Національним університетом Сингапуру та дочірньою компанією FlexoSense. Проєктом керує професор університету Лім Чві Тек.

Устілка, яку носять у звичайному взутті сторонніх виробників, містить електроніку, включаючи модуль GPS, інерційний вимірювальний блок (IMU) і датчики тиску. GPS записує місцезнаходження користувача, тоді як IMU та датчики виявляють раптові рухи стопи та зміни тиску стопи відповідно.

Аналізуючи ці дані в режимі реального часу, спеціальні алгоритми можуть ідентифікувати контрольні комбінації показників, які вказують на те, що користувач послизнувся, спіткнувся або впав. Час і місце цих інцидентів можна переглянути в додатку для смартфона або на онлайн-панелі.

Фото: National University of Singapore

Ідея полягає в тому, що якщо роботодавці бачать, що нещасні випадки, як правило, відбуваються в одній області, вони можуть ініціювати зміни, щоб зробити цю територію безпечнішою. Крім того, якщо один конкретний працівник часто послизається, спотикається та/або падає незалежно від свого місцезнаходження, його можна перевести на посаду з меншим ризиком. Генеральний директор FlexoSense Чіа Лай Пенг зазначає:

STF (slip trip falls – випадкові спотикання й падіння – ред.) є суттєвою причиною витрат для більшості компаній через втрату продуктивності, медичні та адміністративні витрати. Ми віримо, що наша розумна устілка може допомогти зменшити людські та фінансові витрати до того, як трапляться серйозні нещасні випадки.

Технологія устілки зараз проходить польові випробування в Адміністрації морського порту Сингапуру. 

Цікаво, що розробники нічого не зазначають про збереження особистих даних своїх працівників, тому, враховуючи, що устілки мають модуль GPS, роботодавці матимуть зручний засіб для відслідковування їх пересування впродовж робочого дня. Збирання цієї інформації та використання її для оптимізації робочого процесу може бути головним сценарієм застосування такого ґаджета, але на це необхідний дозвіл самих працівників.

Раніше у Франції представили девайс, який збільшує швидкість ходьби вдвічі. Цей схожий на ролики гаджет дозволяє прискорюватися до 11 кілометрів на годину і розуміє, коли ви хочете рухатися швидше.

Джерело: New Atlas

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин