Ці дії "доб’ють" пристрій: що не можна робити, якщо смартфон упав у воду
Після падіння у воду можна врятувати гаджет, якщо уникнути поширених помилок

Що у жодному разі не можна робити якщо смартфон намок/Фото: Рixabay
З кожним може трапитися ситуація, коли смартфон впав у воду чи намок. Волога може негативно позначитися на роботі пристрою, але його можливо врятувати. Після контакту з водою важливо не допустити помилок, які не дадуть смартфону шансу на відновлення.
Не перевіряйте працездатність смартфона
Якщо телефон впав у воду або сильно намок, то його потрібно відразу вимкнути. Влаштовуючи перевірку працездатності смартфона ви ризикуєте погіршити ситуацію і навіть спровокувати коротке замикання.
Смартфони влаштовані таким чином, що їхні деталі миттєво пропускають воду. Не варто вмикати телефон або ставити його заряджатися, поки ви не впевнені, що він висох. Не підключайте промоклий смартфон до електромережі – це може призвести до короткого замикання.
Не сушіть телефон у мікрохвильовці або на батареї
У мікрохвильовій печі телефон сушити в жодному разі не можна. Під впливом високочастотного електричного поля, яке утворюється в мікрохвильовці, мікросхеми телефону згорять, а металеві деталі заіскрять. Достатньо кілька секунд перебування смартфона у ввімкненій мікрохвильовці, щоб він перестав працювати. Крім того, мікрохвильовка теж може прийти в непридатність, особливо якщо корпус смартфона металевий.
Можна розташувати телефон неподалік від обігрівача або батареї, щоб він швидше просох, але краще не квапити цей процес. Не кладіть смартфон на батарею, якщо не хочете, щоб він вийшов з ладу.
Не сушіть смартфон феном або пилососом
Перша думка, яка багатьом спадає на думку – взяти в руки фен і просушити ним промоклий гаджет. Але робити це категорично неможна, так ви тільки заженете воду глибше.
А потік гарячого повітря з фена може зіпсувати промоклу електроніку і навіть розплавити пластикові деталі смартфона.
Трясти телефон, намагаючись позбутися зайвої вологи, теж погана затія. Якщо вода вже просочилася вглиб, то витрусити її все одно не вийде. Так ви тільки розподілите рідину по всьому смартфону.
Також не варто "витягувати" вологу пилососом. Ви зробите тільки гірше і ризикуєте пошкодити динамік.
Раніше ми розповідали, що робити, якщо телефон впав у воду і як врятувати втоплений смартфон.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!