У США розробляють ядерний двигун для подорожей на Марс
Ядерні теплові ракети можуть бути в три або більше разів ефективніші за звичайні ракети з хімічними двигунами

Lockheed Martin створить ядерний двигун для подорожей на Марс/Фото: Lockheed Martin
Космічна агенція оголосила про співпрацю з Міністерством оборони США щодо випробувань ядерного двигуна. Двигун нового типу планують випробувати у космосі вже 2027 року. Очікується, що ним оснащуватимуть ракети для подорожей на Марс.
Деталі
Силову установку розробить компанія Lockheed Martin, а NASA інвестує у це $300 млн. За задумом використання ядерної теплової ракети дозволить скоротити час польоту, що є ключовим компонентом пілотованих місій на Марс, а також збільшити корисне навантаження для наукових досліджень та забезпечити вищу потужність для приладів та зв’язку.
Про потенціал ядерної установки німецький інженер Вернер фон Браун говорив ще задовго до 1968 року, як його ракета Saturn V з хімічним двигуном висадила людей на Місяці. Зрештою це призвело до розробки проєкту під назвою NERVA, який, утім, незабаром скасували.
Традиційний хімічний двигун чудово підходить для запуску ракет з поверхні Землі, однак для переміщення Сонячною системою знадобиться значно більша кількість палива, в чому потенційно може допомогти ядерна силова установка. Основна ідея ядерного двигуна проста: ядерний реактор нагріває паливо, ймовірно, рідкий водень, який розширюється й, проходячи через сопло, створює тягу.
Космічний корабель з ядерним двигуном перебуватиме в обтічнику корисного навантаження ракети Falcon 9 або Vulcan, і виглядатиме майже так само, як верхній ступінь звичайної ракети. Він складатиметься з великого водневого паливного бака, ядерного реактора, опорної конструкції космічного корабля та сопла.
Експеримент важливий не лише з точки зору випробування ядерного двигуна, а й використання водневого палива в космічному транспорті. Досі рідкий водень зберігали в космосі лише кілька днів, оскільки він закипає при температурі вище -253 градуси Цельсія. Місія ж спробує зберегти рідкий водень в ультрахолодному стані протягом кількох місяців.
Раніше колаборація NANOGrav, яка є частиною Міжнародної системи вимірювання пульсарів (IPTA), оголосила про перші вагомі докази існування фону гравітаційних хвиль – низькочастотної вібрації простору-часу, яка, як очікується, пронизує Всесвіт. Це досягнення стало результатом 15 років роботи над створенням детектора гравітаційних хвиль розміром із галактику.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!