RU UA
1

Автор "Гри престолів" та ще 16 письменників подали до суду на творців ChatGPT за "масову крадіжку"

Технології 13:14 - 22 вересня 2023

Гільдія авторів незадоволена тим, що штучний інтелект без дозволу використовує твори та персонажів письменників

Джордж Р. Р. Мартін

Автор "Гри престолів" судиться з творцями ChatGPT через крадіжку/Фото: Amy Sussman/Getty Images

Автор серії книг "Гра престолів" Джордж Р. Р. Мартін є одним із групи авторів, які подали до суду на розробників генеративного штучного інтелекту ChatGPT за "систематичні масові крадіжки". Письменники стурбовані тим, що програма штучного інтелекту від OpenAI використовує їхні роботи, захищені авторським правом, без законного дозволу.

Деталі

Як повідомляє Associated Press, серед інших письменників, залучених до позову, є американські письменники Джон Грішем, Джоді Піколт і Джонатан Франзен. У документах, поданих у вівторок до федерального суду в Нью-Йорку, колектив стверджував, що мали місце "кричущі та шкідливі порушення" їхніх зареєстрованих авторських прав і що ChatGPT покладається на "систематичні крадіжки в масових масштабах". Генеральна директорка Гільдії авторів Мері Розенбергер, яка організувала судовий процес, зазначила:

Нам необхідно негайно припинити цю крадіжку, інакше ми знищимо нашу неймовірну літературну культуру, яка живить багато інших креативних індустрій у США. Чудові книги, як правило, пишуть ті, хто витрачає свою кар’єру і, справді, своє життя, навчаючись і вдосконалюючи свої ремесла. Щоб зберегти нашу літературу, автори повинні мати можливість контролювати, чи і як їхні роботи використовуватимуться генеративним ШІ.

У звинуваченнях цитується пошук у ChatGPT, у результаті якого чат-бот створив приквел до "Гри престолів" Мартіна під назвою "Світанок лютих вовків", у якому, як стверджується, використовувався "порушний, неавторизований і детальний нарис" на основі існуючих персонажів Мартіна.

Представник OpenAI відповів, що компанія поважає "права письменників і авторів і вважає, що вони мають отримувати користь від технології ШІ". У компанії також додали:

Ми ведемо продуктивні розмови з багатьма творцями по всьому світу, включаючи Гільдію авторів, і співпрацюємо, щоб зрозуміти та обговорити їхні занепокоєння щодо ШІ. Ми оптимістично налаштовані й надалі знаходитимемо взаємовигідні способи співпраці, щоб допомогти людям використовувати нові технології в екосистемі багатого вмісту.

Раніше ми повідомляли, що українці виявляють ворожі фейки за допомогою штучного інтелекту.

Джерело: NME

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин