Рекомендації з етичного спілкування з ветеранами
Вийшла третя серія освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія"
У жодному разі не жалійте ветерана. Слова на кшталт "бідненькі наші хлопчики" можуть бути принизливими/Фото: Getty Images
Рекомендації з етичного спілкування з ветеранами, ветеранками та чинними військовослужбовцями подаються у третій серії освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія", який можна переглянути на платформі Дія.Освіта або на каналі YouTube "Ти як?".
Деталі
Від надмірної уваги людям з бойовим досвідом іноді незручно. Тому, перш ніж влаштовувати свято на честь військового, який приїхав у відпустку, психологи радять уточнити: а чого хоче сама людина?
Варто уникати таких питань:
- Ну що там, на фронті? Перемагаємо?
- А як ти? Страшно?
- Багато людей вбивають?
- Як же це сталося? Чого ти там опинився?
У жодному разі не жалійте ветерана. Слова на кшталт "бідненькі наші хлопчики" можуть бути принизливими, адже ці люди – експерти з виживання, – пояснює одна з експерток серіалу, очільниця Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців Наталія Умеренкова
Спробуйте говорити щиро, від серця, а не шаблонно. Уникайте порівнянь, адже кожен досвід унікальний. І подякуйте людині, якщо вона вирішила з вами чимось поділитися. Це честь, що вам змогли довіритись.
Раніше ми писали, як працюють тригери та чим вони небезпечні.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!