Ганьба в Сенаті... Рубіо "ковтає" язика, щоб не назвати путіна воєнним злочинцем (ВІДЕО)
Ван Голлен до Рубіо: "Ви кинули Україну під автобус. Путін грає вами, як на скрипці"

"Мир" з путіним понад усе, а розплата за кров — колись, якщо пощастить?
Під час нещодавніх слухань у Сенаті США відбувся гарячий обмін думками між сенатором-демократом Крісом Ван Голленом (штат Меріленд) та держсекретарем Марко Рубіо. Ван Голлен різко розкритикував зовнішню політику адміністрації Трампа, зокрема її неефективність у питаннях зупинки війни в Україні та конфлікту в Секторі Гази.
Деталі
Інцидент стався під час засідання Комітету Сенату з міжнародних відносин, де Марко Рубіо виступав на захист бюджетного запиту Держдепартаменту на 2026 рік та загальної зовнішньої політики. Протягом семи хвилин Ван Голлен висловлював своє невдоволення, звертаючись до Рубіо: "Ви кинули Україну під автобус. Путін грає вами, як на скрипці. Я шкодую, що голосував за Вас".
Ван Голлен також звинуватив Рубіо у "глузуванні" з процесу прийому біженців у США, перетворюючи його на "систему глобального апартеїду, де політична ідеологія та раса мають більше значення, ніж правда чи потреба". Він також критикував скорочення гуманітарної допомоги в Судані та випадки депортації до Сальвадору без належних правових процедур.
На ці звинувачення Марко Рубіо відповів різко, заявивши: "Ваше шкодування за те, що ви проголосували за мене, підтверджує, що я роблю свою роботу добре". Він також захищав політику адміністрації, відстоюючи право США обирати, кого допускати до країни, і стверджуючи, що "віза – це не право, а привілей". Рубіо також відкинув ідею, що суд може диктувати йому, як вести зовнішню політику, заявляючи, що "жоден суддя в судовій гілці не може вказувати мені або президенту, як проводити зовнішню політику".
Також держсекретар Марко Рубіо продемонстрував невпевненість та намагався уникнути прямої відповіді на гострі питання. Це викликало помітну напругу, особливо під час обміну думками із сенатором Біллом Кітінгом.
Сенатор Кітінг поставив пряме запитання: "Путін – воєнний злочинець?"
Рубіо ухилився від однозначної відповіді, заявивши, що можна "подивитися на випадки, які там траплялися, і, звичайно, охарактеризувати їх як воєнні злочини". Однак, він швидко перевів тему на "намір покласти край цій війні", не називаючи Путіна безпосередньо воєнним злочинцем.
Кітінг повторив своє запитання: "Він воєнний злочинець?"
Рубіо знову уникнув прямої відповіді, підкресливши, що "ми не покладемо край війні, не поговоривши з Путіним". Ця відповідь, на думку спостерігачів, свідчить про обережну позицію адміністрації щодо можливості діалогу з російським лідером, навіть попри звинувачення у воєнних злочинах.
Час для притягнення винних у воєнних злочинах в Україні до відповідальності настане після завершення війни, доти необхідно продовжувати говорити з Володимиром Путіним, заявив державний секретар США Марко Рубіо у своєму виступі перед Конгресом у середу.
"Безсумнівно, воєнні злочини були скоєні, і хто за них відповідальний – для цього ще буде час і місце, але зараз завдання полягає в тому, щоб припинити війну. У війні проти України було скоєно злочини, і за це буде понесено відповідальність. Але наша мета зараз – припинити цю війну, бо дозвольте мені сказати вам, що кожного дня, поки триває війна, гине більше людей, покалічені більше людей, і, відверто кажучи, щодня, поки триває війна, скоюється більше злочинів. Наша мета – припинити цю війну. Ми повинні мати можливість говорити (з Володимиром Путіним – ред.), щоб зробити це", - додав він.
Маріуполь: 22 прихованих місця поховань і жодної згадки... Лють.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!