ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

ООН опублікувала звіт щодо злочинів рф в Криму за 10 років

Війна в Україні 17:54 - 01 березня 2024

Лубінець вважає, що Моніторингова місія упустила низку порушень прав людини на півострові

Лубінець прокоментував звіт ООН щодо злочинів рф в Криму/Фото: Getty Images

Лубінець прокоментував звіт ООН щодо злочинів рф в Криму/Фото: Getty Images

Управління Верховного Комісара ООН з прав людини опублікували звіт, у якому висвітлені основні порушення міжнародного гуманітарного права росією в окупованому Криму. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець вважає, що Моніторингова місія висвітлила не всі порушення на півострові.

Деталі

Лубінець повідомив, що звіт "Десять років окупації рф: права людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" створений у фокусі роботи Офісу Омбудсмана. У документі викладені основні порушення міжнародного гуманітарного права росією в окупованому Криму.

ООН висвітлила примусову паспортизацію та мобілізацію росією жителів Криму, насильницькі зникнення та застосування репресій проти незгодних з окупацією, придушення вільного вираження своїх поглядів, порушення права на віросповідання. Також у звіті звертають увагу на переміщення людей із Криму, демографічній зміні складу населення тимчасово окупованого півострова.

Однак, Омбудсман зазначив, що на його думку, у доповіді не висвітлені деякі порушення в Криму: Зокрема порушення прав дитини у Криму: незаконна депортація, усиновлення та встановлення опіки. Лубінець наголосив на необхідності на міжнародному рівні висвітлювати злочини росії у Криму

Зазначається, що понад 50 тисяч переселенців з Криму зареєстрували в різних частинах України, водночас у період між 2014 та 2017 роками до Криму офіційно перебралося понад 100 тисяч росіян.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що справи про воєнні злочини росії вже перебувають у міжнародних судових інстанціях. Він розповів:

Підрозділи Національної поліції розташовані по всій території нашої держави. Додаткові сили безпеки працюють в зоні, яка наближена до фронту. Тому ми маємо більшу мобільність для документування воєнних злочинів та більшу кількість людей для цього. Наслідки ворожих обстрілів фіксують наші слідчі та криміналісти

70% воєнних злочинів, які зафіксували поліцейські, передані до Служби безпеки України та Офісу Генерального прокурора. Далі справи надходять до Міжнародного кримінального суду. Воєнні злочини, які російські військові скоїли у Бучі та Гостомелі, задокументували поліцейські. Ці матеріали уже перебувають у міжнародних судових інстанціях.

Інститут масової інформації провів Моніторинг російських злочинів проти журналістів та медіа. Зібрані дані показали, що журналісти, які вирушають на передову, щоб донести правдиву картину війни до світу, часто стають мішенями для росії.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин