У Гаазі запрацював Міжнародний реєстр збитків від агресії рф
Які заяви приймаються першочергово

Запуск Міжнародного реєстру збитків: Шмигаль прогнозує до 8 мільйонів заяв від українців/Фото: Getty Images
Сьогодні у Гаазі розпочав роботу Міжнародний реєстр збитків, куди зможуть звернутися із заявою всі українці, які постраждали від російської агресії. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що заяви щодо фіксації пошкодженого чи зруйнованого житла подаватимуться через Дію, все буде максимально цифровізовано та зручно.
Деталі
За прогнозом прем’єра, лише в сегменті житла до Реєстру надійде від 300 до 600 тисяч заяв від постраждалих. Загалом уряд очікує до 8 млн заяв від усіх, кого так чи інакше торкнулася війна.
У пресслужбі Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією рф проти України (RD4U), повідомляють, що прийматимуть заяви від людей, бізнесу та держави Україна в більш ніж 40 категоріях збитків, "включно з втратою життя, тілесними ушкодженнями, катуваннями й сексуальним насильством, примусовою депортацією, втратою майна та іншою економічною шкодою, а також збитками, завданими історичній і культурній спадщині та довкіллю".
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що саме справедливість є тією лінією, від якої може початися рух до надійного миру. Він сказав:
Зброя дає фізичний захист, але саме справедливість повертає відчуття безпеки життя, яке було захищене силою зброї. І відчуття передбачуваності всіх глобальних відносин. Кожен потенційний агресор повинен знати, що на нього чекає, якщо він зруйнує мир. Саме справедливість здатна це забезпечувати
За першу годину функціонування Реєстру збитків від агресії рф заявки на компенсацію подали вже 18 українців, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На своїй сторінці в інстаграмі він оприлюднив фото з нового офісу Реєстру в Гаазі разом із заступницею глави Офісу президента Іриною Мудрою, зазначивши, що вона "багато зробила для створення Реєстру".

Сьогодні, 2 квітня, розпочався прийом заяв у категорії "пошкодження або знищення житлової нерухомості". У реєстрі зазначають, що решту категорій запустять протягом року, однак категорії заяв від осіб, які найбільше постраждали від війни, та категорії заяв, які пов'язані з пошкодженням або руйнуванням об'єктів критичної інфраструктури України, відкриються за кілька місяців.
На перших порах подати заяви до реєстру зможуть ті, хто звертався із заявою про пошкоджене або знищене майно за програмою "єВідновлення", а також зафіксував шкоду в Реєстрі знищеного та пошкодженого майна та отримав Акт огляду від місцевої влади. Однак за кілька тижнів подати заяву зможе кожен власник зруйнованого житла, зокрема й на тимчасово окупованих територіях.
Україна отримає €100 млн від Банку Розвитку Ради Європи. Кредитні кошти будуть спрямовані на компенсацію за знищене росіянами житло.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!