F-16 не зможуть швидко змінити ситуацію на полі бою – Reuters
Українці очікують на надходження західних літаків

F-16 не зможуть швидко змінити ситуацію на полі бою / Фото: Getty Images
Винищувачі західного виробництва F-16 не зможуть швидко змінити ситуацію для України на полі бою. Про це написали Reuters.
Деталі
Як зазначили у виданні, перші F-16 повинні надійти до України вже наступного місяця. При цьому журналісти відмітили, що Київ незадоволений тривалістю процесу передачі: закупівля літаків та навчання пілотів зайняли приблизно два роки.
Росія мала час підготувати оборону, щоб спробувати звести нанівець вплив F-16, а Україні довелося виживати з виснаженими військово-повітряними силами, які вдвічі менші за розміром і досконалістю, ніж у супротивника, – пише Reuters.
Деякі аналітики наголошують, що самі по собі F-16 не стануть переломним моментом у війні.
Ви повинні відокремити символізм від фактичного впливу на поле бою, який буде корисним, але скромним, особливо на початку, – сказав Марк Канчіан, старший радник Програми міжнародної безпеки Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS)
Сергій Кузан, голова неурядової дослідницької групи "Український центр безпеки і співробітництва", заявив, що для проведення значних операцій Україні знадобиться щонайменше 60 літаків, а депутатка Олександра Устінова, яка очолює парламентську комісію з питань озброєння та боєприпасів, заявила, що Україні знадобиться близько 120 літаків F-16, щоб значно посилити свої військово-повітряні сили.
Поки пілоти набираються досвіду в українському небі, а військові розбудовують повітряну інфраструктуру, перші поставки можуть принаймні допомогти Україні зміцнити свій повітряний щит, кажуть експерти.
Це забезпечить певну протиповітряну оборону і глибинну потужність, потенційно також допоможе перехоплювати шахеди і крилаті ракети. Хоча це дуже дорогий спосіб зробити це, з точки зору боєприпасів, – сказав Джастін Бронк, старший науковий співробітник з питань військово-повітряних сил і технологій Королівського інституту об'єднаних збройних сил (RUSI).
За словами Кузана, українські військові останніми місяцями докладають значних зусиль, щоб зменшити загрозу для прибуття F-16, атакуючи російські засоби ППО.
Формування поля бою, особливо на півдні, вже відбувається, – сказав він. – Україна має можливості для систематичного ураження передових комплексів ППО Росії.
Також терміни навчання українських пілотів на F-16 домінували в дискусіях про постачання та обіцянки надати понад 70 літаків. До кінця 2024 року Україна розраховує мати щонайменше 20 пілотів, готових до польотів на F-16, сказала Устінова.
Важко отримати більше літаків, коли у вас немає людей, щоб їх пілотувати, – сказала вона, додавши, що на перших порах Україна матиме більше F-16, ніж кваліфікованих пілотів. – Чекати в черзі 10 років, перш ніж наші пілоти будуть підготовлені – це ненормально.
Американські офіційні особи переадресували питання про підготовку до України і зазначили, що пілотів також можна готувати в Європі. Однак Бронк сказав, що можливості НАТО вже вичерпані. Він додав, що технічне обслуговування літаків є ще більш нагальною проблемою, ніж підготовка пілотів. За його словами, більшість ремонтів і технічного обслуговування доведеться проводити в Україні, і, ймовірно, доведеться покладатися на іноземних підрядників, які знаються на літаках.
За словами деяких експертів, росія вже посилила свої атаки на інфраструктуру, яка може бути використана для обслуговування і розгортання F-16.
росія щодня завдає ударів по всіх аеродромах, потенційних базах F-16, включаючи спроби пошкодити злітно-посадкові смуги та інфраструктуру. Ці удари не припинялися протягом останніх двох місяців, – сказав Кузан.
Цілі стануть ще більш цінними, коли туди прибудуть літаки, пілоти та команди технічного обслуговування. Це, ймовірно, змусить Україну встановити протиракетну оборону для їх захисту, навіть попри те, що їй не вистачає як систем протиповітряної оборони, так і боєприпасів.
Ми повинні прийняти той факт, що аеродроми будуть добре захищені, коли цивільні об'єкти можуть бути атаковані, – сказав Кузан, додавши, що кожна база потребуватиме щонайменше дві батареї Patriot і дві батареї NASAMS для її захисту. – Як тільки ми наростимо наші льотні можливості, ми відтіснимо їхні літаки і терор припиниться. Але ці пару місяців будуть дійсно важкими.
Нещодавно стало відомом, що Данія підготувала 50 українських фахівців для обслуговування F-16.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!