Де може початися новий наступ росіян – пояснює експерт
Чи вистачає у ворога ресурсів для початку чергових наступальних дій
Де може початися новий наступ росіян / Фото: Генштаб
У ніч на 10 травня цього року росіяни почали новий наступ на Харківську область. Разом з тим, в той самий час в інформаційному просторі з'явилася інформація і про можливу атаку на Суми. Однак, яка ситуація зараз? Чи може ворог почати новий наступ і де саме? Щоб дізнатися відповіді на ці запитання, редакція МЕТА.UA звернулася до військового експерта та засновника благодійної організації "Реактивна пошта" Павла Нарожного.
Деталі
Далі – слова експерта
Росіяни не можуть ніде готувати наступ, на жодній ділянці фронту. "Готувати наступ" означає, що в конкретному місці формується величезне угруповання, яке має величезну кількість військової техніки, тобто десятки чи сотні танків, БМП та БТР. У них з собою повинна бути артилерія тощо. Про такі угруповання повідомлень немає. Але є скупчення ворога на кордоні з Сумською областю, Харківською, але це інший масштаб, не у форматі сотні тисяч бійців, які б готувалися до наступу.
Так, щоб розуміти масштаб, коли починалася Харківська операція, Володимир Зеленський казав, що там є угруповання 70-80 тисяч на відстані 90 км від кордону. А наступальні дії ворог робив кількістю 10 батальйонів, тобто 3-5 тисячами людей, це відносно невелика кількість бійців. І ми бачимо, що ця операція успішно загрузла, коли вони прийшли приблизно 5-7 кілометрів й зустріли Збройні сили України.
Наразі говорити про широкомасштабний наступ нереально на будь-якій ділянці фронту. Так, противник робить наступальні дії, він штурмує наші позиції, десь просувається. Але сказати, що це повномасштабний наступ не можна. Вони, скоріше, підтримують загальну динаміку.
При цьому наступальні дії інтенсивно ведуться на Покровському напрямку, але це те, що вже відбувається, а не те, що готується. Там вони тиснуть, проте це не новина, це не сталося зненацька й це не означає, що ми до цього не підготувалися.
Угруповання на кордонах з Сумською та Харківською областях становлять загрозу. Але є питання в тому, чи готовий ворог кинути їх в бій. Щоб прорвати оборону, противнику потрібна дуже велика кількість бронетехніки. Як це відбувається: іде механізована колона з підтримкою піхоти, танки прострілюють наші позиції, а піхота їх займає. Інший варіант – це те, що робить ворог. Він постійно закидує нас великою кількістю піхоти, але просування йде дуже повільно. Щоб пройти 500 метрів чи кілометр, їм потрібно кілька тижнів. Це не наступ, а наступальні дії, штурмові дії, наступом це назвати складно.
У тих підрозділів, які знаходяться на Харківщині, ми не побачили сучасних танків. Там зазвичай старовинна техніка: Т-62, Т-55. Так, вони становлять загрозу, так вони можуть проводити такі наступальні дії за допомогою піхоти, але не можна сказати, що в них є потенціал прорвати лінію фронту, дійти до обласного чи районних центрів, не можна.
Якщо взяти Сумщину, по Шостці був удар безпілотниками. Там постійно йдуть артилерійські обстріли майже всієї лінії фронту. Але сказати, що зараз вони готові там відкрити ще один фронт, завести туди війська й почати сухопутну операцію, не можна.
Нещодавно ЗСУ вдарили по аеродрому "Саки".
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!