Українські сили просунулися на 10 кілометрів у Курську область росії — ISW
Повідомляється, що українські сили вели бої і захопили контрольно-пропускний пункт "Суджа" і газорозподільну станцію "Суджа"
Українські сили просунулися на 10 кілометрів у Курську область росії/Фото: АР
Українські сили підтвердили просування на відстань до 10 кілометрів до Курської області росії на тлі механізованих наступальних операцій на території росії, що тривали 7 серпня, повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 7 серпня.
Деталі
Геолокаційні кадри, опубліковані 6 і 7 серпня, показують, що українська бронетехніка висунулася на позиції вздовж траси 38К-030 приблизно за 10 км від міжнародного кордону. Поточні підтверджені масштаби й місце розташування українських наступів у Курській області вказують на те, що українські сили прорвали принаймні дві російські оборонні лінії та опорний пункт, — йдеться у звіті.
З посиланням на російське інсайдерське джерело зазначено, що українські сили захопили 45 кв. км території в Курській області з моменту початку операції 6 серпня, а інші російські джерела повідомили, що українські сили захопили загалом 11 населених пунктів, включно з Ніколаєво-Дар'їним (за 1,5 км на північ від кордону Сумської області), Дар'їним (за 3 км на північ від кордону Сумської області) і Свердликовом (на схід від району Ніколаєво-Дар'їно), і діють у Любимівці (за 8 км на північ від кордону Сумської області).
Також повідомляється, що українські сили вели бої і захопили контрольно-пропускний пункт "Суджа" і газорозподільну станцію "Суджа" (на південний захід від Суджі вздовж траси 38К-004, за 500 метрів від кордону Сумської та Курської областей). Геолокаційні знімки, опубліковані 7 серпня, показують, що українські сили захопили понад 40 російських військовополонених на контрольно-пропускному пункті "Суджа". Крім того, повідомляється, що в Коренівському районі під час боїв 7 серпня зазнали великих втрат чеченські підрозділи.
Зазначено, що реакція Кремля на українські наступальні дії в Курській області досі була суперечливою, оскільки російські офіційні особи намагаються збалансувати представлення цих зусиль як помітної української ескалації з уникненням перебільшення їхніх потенційних наслідків і ризику виникнення внутрішнього невдоволення. путін зустрівся з членами російського уряду 7 серпня, звинувативши українські сили в "масштабній провокації" в Курській області й доручивши першому віцепрем'єру Денису Мантурову і регіональній владі координувати допомогу в Курській області. Начальник Генерального штабу Валерій Герасимов 7 серпня змалював ситуацію як загалом контрольовану, заявивши, що українські сили атакували в складі близько 1000 людей, і що російське ФСБ і Північне угруповання військ зупинили просування України й завдали значних втрат. Герасимов заявив, що російські сили завершать операцію, коли розгромлять українські сили й вийдуть на кордон Курської області з Україною. Інші російські офіційні особи подвоїли акцент на цих суперечливих моментах, часто намагаючись знайти баланс між панікерством українського механізованого наступу й проникнення на російську територію та запевненнями статус-кво в тому, що Кремль "тримає ситуацію під контролем".
Кремль, імовірно, прагне збалансувати свої повідомлення з двома суперечливими цілями: дискредитувати Україну на міжнародному рівні за проведення цієї атаки на територію росії та уникнути розпалювання внутрішньої паніки щодо масштабу, наслідків і потенційних результатів української операції. Однак Кремль ризикує дискредитувати себе серед певних спільнот, мабуть, ігноруючи значущість атаки, представляючи її лише як "провокацію, — зазначають аналітики.
Нагадаємо, що Держдеп США про ситуацію в Курській області: Україна сама ухвалює рішення, як вести свої операції.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!