Приходько про демаркацію Держкордону України: прикордонні знаки підлягають переміщенню у бік рф
The Washington Post: газовимірювальна станція "Суджа" перейшла під контроль України
Успіх ЗСУ на Курському напрямку підтверджує Міноборони Франції у «Х»
Блогер та волонтер Назар Приходько пише, що 23.02.2021, за рік до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Зеленський підписав Закон, який дозволяє провести демаркацію Державного кордону України.
Деталі
Під час робіт по демаркації проводиться топографічне фільмування або аерофотозапис місцевості, на підставі чого складається великомасштабна топографічна карта прикордонної смуги, встановлюються прикордонні знаки (стовпи, дротяні загороди тощо) і визначаються їх топографічні координати. Про всі дії по демаркації кордонів складаються протоколи з описом проходження лінії межі й прикордонних знаків (до протоколів додаються схеми й фотознімки цих знаків). Прикордонні знаки не підлягають довільному переміщенню, і сторони зобов'язані стежити за їх належним станом.
...Та от момент: якраз через повномасштабне вторгнення Росії - демаркацію так і не провели. Це означає, що прикордонні знаки підлягають довільному переміщенню не тільки вглиб нашої території, а й у бік території РФ, тим паче, що той таки Зеленський 22.01.2024, підписав Указ про історично населені Українцями території РФ.
Документом постановлено "внести на розгляд план дій щодо збереження національної ідентичності українців в Російській Федерації". У тому числі на історично населених ними землях (на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей РФ).
...Так що, оцініть красу гри
- Аналіз подій у Росії від провідних іноЗМІ.
- Газовимірювальна станція "Суджа" в Курській області, через яку російський газ далі надходить в українську газотранспортну систему для транзиту в Європу, перейшла під контроль України в результаті тривалої військової операції на російській території, сказав виданню The Washington Post (WP) на умовах анонімності радник президента України Володимира Зеленського.
За його словами, малоймовірно, що розташовану приблизно за 8 км від кордону станцію використовуватимуть для тиску, оскільки трубопровід у будь-якому разі проходить через Україну.
Видання нагадує, що основними одержувачами російського газу є Угорщина і Словаччина.
WP уточнює, що українські військові та урядовці відмовилися коментувати ситуацію, і виданню не вдалося отримати незалежну перевірку конкретних подробиць військової операції.
Андрій Коболєв, ексголова правління НАК "Нафтогаз України", з якою у "Газпрому" укладено транзитний контракт до кінця 2024 року, зазначив, що ГВС "Суджа" розташована на головному маршруті транзиту російського газу через Україну в Європу.
...За логікою поточного моменту ситуація дуже схожа на окупацію нашої ЗАЕС (Запорізької АЕС) - уже можна кликати міжнародних експертів, які гарантуватимуть безпеку об'єкта і його подальшу роботу. Жодної загрози транзиту газу насправді немає :) Як люблять говорити в таких ситуаціях самі росіяни - "все симетрично, - написав він у фейсбуці у четвер.
Водночас Коболєв додав, що в цій точці відбувається фіксація обсягу газу, який передається для транзиту: "Без такої фіксації транзит неможливо обліковувати, а отже і здійснювати".
Уранці в четвер повідомлялося, що транзитний потік російського газу через Україну знижується на тлі напруженості в зоні проходження магістралі: номінація була на 12% меншою щодо звичного рівня буднів - 37,3 млн куб. м. Фізичний потік газу на виході з України в ЄС залишався безперервним, свідчили також дані європейської інформаційної платформи ENTSOG.
"Оператор ГТС України" (ОГТСУ) 2022 року оголосив форс-мажор приймання газу для транзиту через частину газопроводів через ГІС "Сохранівка", оскільки внаслідок збройної агресії РФ сталася окупація і втручання в роботу компресорної станції (КС) "Новопсков" у Луганській області. Зі свого боку "Газпром" не захотів перенаправити транзитні обсяги на ГВС "Суджа".
Із 6 серпня повідомляють про бої в Суджанському районі Курської області РФ на кордоні з Україною і зайняття українською стороною частини російської території.
- Але Захоплення Україною Курської АЕС малоймовірне, бо для цього треба зробити 80-кілометровий «марш» від кордону та мати більші сили, пише The Economist з посиланням нібито на джерела у Генштабі ЗСУ.
- Успіх ЗСУ на Курському напрямку підтверджує Міноборони Франції у «Х»: "Ця атака може змусити рф залучити війська з інших секторів, таким чином зменшивши тиск на місцях, де ЗСУ раніше зазнавали труднощів".
#Ukraine
- L’offensive des FAU (Forces Armées Ukrainiennes) dans la région de Koursk, bénéficiant de l’effet de surprise et opposée à des forces moins préparées que sur le front Est, semble avoir rencontré un certain succès initial. Cette attaque pourrait obliger les FAFR… pic.twitter.com/7TLnzOtvcP— Ministère des Armées 🇫🇷 (@Armees_Gouv) August 8, 2024
- Україна має повне право захищати себе від російських атак, і події в Курській області РФ відповідають обмеженням США на використання американської зброї, заявила заступник прессекретаря Міністерства оборони США Сабріна Сінгх.
Відповідаючи на брифінгу на запитання щодо відповідності того, що відбувається в Курській області РФ, розумінню США про те, що Україна може робити з американською зброєю, Сінгх заявила: "Так, це відповідає нашій політиці".
...І ми від самого початку підтримували Україну, щоб вона захищалася від атак, які йдуть через кордон, і від необхідності перехресного вогню. Отже, вони вживають заходів щодо захисту від атак, що виходять із регіону, який перебуває в межах політики США, де вони можуть використовувати нашу зброю, наші системи, наші можливості, - зазначила вона.
Сінгх також наголосила, що США не підтримують атак на великі відстані вглиб РФ, і додала, що не буде вказувати конкретну дальність.
...Ми не підтримуємо дальні атаки по РФ. Ми говорили про це від самого початку. Я не маю наміру малювати вам карту з кружечками, де вони можуть і не можуть завдати удару, але ми були максимально чіткі з українцями, - сказала речниця.
Водночас у Пентагоні не прокоментували безпосередньо ситуацію в Курській області, зазначивши, що це має робити Україна.
...Що стосується операції в Курській області, про яку ви згадали, я направила б вас до українців, щоб вони розповіли про це докладніше. Ми отримуємо більше інформації, але насправді вони мають самі розповісти про свої операції, - наголосила речниця.
Відповідаючи на запитання, чи занепокоєний Пентагон тим, що Росія посилить ескалацію через Курську область, Сінгх зазначила: "Ні, тому що врешті-решт Україна бореться за свою суверенну територію, на яку вторгся її сусід".
...Тож якщо ми хочемо деескалувати напруженість, як ми вже говорили, від самого початку найкращим способом зробити це було б прийняття Путіним сьогодні рішення про виведення військ з України. Україна робитиме все можливе, щоб продовжувати повертати свою суверенну територію. І це те, що ми бачимо, вони роблять у Курській області, - заявила вона.
У США запевнили, що і далі підтримуватимуть Україну можливостями та системами.
...Ми не вважаємо, що це будь-яким чином веде до ескалації. Україна робить те, що їй потрібно робити, щоб домогтися успіху на полі бою, - заявили в Міноборони.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!