В більшості випадків для обстрілів Запорізької області ворог використовує FPV-дрони – Іван Федоров
У прифронтових регіонах росіяни прицільно б’ють по громадянах з дронів
В області спостерігається зміна тактики ворога щодо цивільного населення/Фото: UkraineMediaCenterKyiv
Разом зі збільшенням інтенсивності ворожих ударів на запорізькому напрямку, змінилася зброя, якою ворог обстрілює область. Так, якщо раніше 60% займала артилерія, то наразі 60% займають FPV-дрони. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Іван Федоров, начальник Запорізької ОВА.
Деталі
Ми дійсно бачимо останній тиждень трохи більше інтенсифікацію дій на запорізькому напрямку. В цифрах це виглядає наступним чином – приблизно від 400 до 550 обстрілів щоденно. Ми бачимо, що змінилася зброя, з якої ворог більш інтенсивно обстрілює. Якщо раніше 60% займала артилерія, то наразі 60% займають FPV-дрони, – повідомив Іван Федоров.
Окрім того, в області спостерігається зміна тактики ворога щодо цивільного населення. Так, у прифронтових регіонах росіяни прицільно б’ють по громадянах з FPV-дронів.
Ми бачимо, що ворог змінив тактику щодо цивільного населення. Наразі вони влаштовують просто "сафарі" на FPV-дронах за цивільним населенням у прифронтових населених пунктах. На прикладі Оріхова, Гуляйполя це можна добре бачити, навіть якщо люди пораються на своїх городах, то ворог просто навмисно вбиває людей або ранить їх, – повідомив Іван Федоров.
Окрім того, Федоров повідомив, що на території Запорізької області відновлять роботу в офлайн форматі 18 дитсадків. Однак діти там перебуватимуть лише по три години на день.
На минулому засідання Ради оборони ми прийняли рішення про відкриття 18 дитячих садочків для виховання офлайн. Щоправда, із садочками буде складніший механізм – там діти зможуть перебувати одночасно не більш як три години, тому що це без харчування. Батьки просто будуть приводити до вихователів діток на три години і після цього забирати вже додому, – зазначив Іван Федоров.
У області будують шість підземних шкіл. Днями розпочнеться будівництво вже сьомої такої школи.
Одночасно ми будуємо на території Запорізької області шість підземних шкіл, днями розпочнемо сьому підземну школу для того, щоб зробити якомога безпечнішими умови для перебування школярів. Наша мета найближчими місяцями забезпечити кожного мешканця Запорізької області навчатися офлайн у підземній школі. Приблизно така ж робота ведеться і по університетах, і по наших технікумах. Тож ми розраховуємо, що наступний навчальний рік для всіх категорій – як школярів, так і студентів буде можливість навчатися офлайн, – зазначив він.
Крім того, задля запровадження офлайн навчання в закладах освіті в області відбувається ремонт та вдосконалення укриттів.
Запорізька область планує залучити додаткових 30 МВт електроенергії до опалювального сезону.
Основна мета – зробити так, щоб ми могли функціонувати без електроенергії. Нам потрібно додаткових 30 МВт. На сьогодні ми вже бачимо, як це будемо впроваджувати – за рахунок донорів. Перше – зараз оголошено тендер на закупівлю когенераційних установок, які нам буде оплачувати Unicef, це три установки по 2,5 МВт. Також ми розраховуємо, що вдало пройде закупівля, яку наразі для Запорізької області оголосив ПРООН на 8 когенераційних установок по 2,5 МВт. І від уряду Норвегії та Данії ми отримаємо допомогу в частині когенераційних установок, яку також в найближчі місяці розраховуємо отримати. Тож приблизно 30 МВт децентралізованої електроенергії ми плануємо впровадити в наступному опалювальному сезоні, – пояснив Іван Федоров.
Крім того, зазначив він, наразі опрацьовуються питання щодо встановлення сонячних батарей на території наших лікарень та закладів освіти.
Нагадаємо, що спецпризначенці ГУР здійснило рейд на Кінбурнську косу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!