ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Аналітики ISW оцінили ймовірність нападу з Білорусі на тлі скупчення техніки на кордоні з Україною

Війна в Україні 12:07 - 27 серпня 2024

Спеціалісти Інституту вивчення війни зазначають, що білоруські війська на кордоні спрямовані на розтягування українських сил

Аналітики ISW оцінили ймовірність нападу з Білорусі на тлі скупчення техніки на кордоні з Україною

Білорусь скупчує техніку для розтягування українських військ - ISW/Фото: Brendan Hoffman/Getty Images

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) назвали малоймовірним повторний напад на Україну з території Білорусі на тлі стягування військ до кордону в Гомельській області.

Деталі

Раніше розвідка України повідомляла, що Білорусь стягнула війська й техніку до північного кордону України. Також у цьому регіоні були помічені підрозділи ПВК "Вагнер". На тлі цього 25 серпня МЗС України закликало Білорусь відвести війська від кордону та попередило, що будь-яке порушення державного кордону України змусить Україну вжити необхідних оборонних заходів відповідно до міжнародного права. У звіті ISW зазначено:

Нинішнє нарощування білоруськими силами вздовж українського кордону, ймовірно, спрямоване на те, щоб відвернути й розтягнути українські сили вздовж ширшої лінії фронту, оскільки ISW продовжує оцінювати, що білоруські війська малоймовірно вторгнуться в Україну через обмеження, з якими стикається президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Схожих висновків дійшли й розвідувальні організації Frontelligence Insight і Rochan Consulting.

На думку аналітиків ISW, пряма військова участь Білорусі у війні буде непопулярним рішенням всередині країни й погіршить здатність Лукашенка захищати свій режим. При цьому наоближаються вибори у Білорусі й Лукашенко намагається зберегти контроль над громадськими настроями та мати доступ до своїх військових, щоб придушити будь-які ймовірні протести навколо виборів, як він це робив у 2020 році. У ISW також наголошують:

Безпосереднє приєднання Білорусі до війни означатиме, що Москві вдалося ліквідувати простір для маневру Лукашенка та встановити сюзеренітет над Білоруссю. Раніше ISW спостерігала, як Білорусь розгортає особовий склад на українському кордоні наприкінці 2022 року та на початку 2023 року подібно до нинішнього розгортання, і оцінила, що ці зусилля слугували насамперед для розтягування українських сил уздовж театру війни та зриву їхніх операцій, таким чином підтримуючи операції росії. Можливо, Білорусь знову проводить таку діяльність, щоб зафіксувати обмежені сили України поблизу українського кордону. Підтримка Білоруссю зусиль росії є яскравим показником того, наскільки Кремль консолідував свій контроль над Білоруссю з 2020 року.

У понеділок вранці рф завдала масованого ракетного удару по 15 регіонах України, в першу чергу, по критично важливих об'єктах цивільної інфраструктури та енергетичній системі. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав два рішення, які допоможуть зупинити російський терор.

Джерело: ISW

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин