Україна наполягає на доступі МКЧХ до полонених — Лубінець про зустріч за участю Москалькової
Уперше за ініціативою української сторони відбулася чотиристороння зустріч з питань військовополонених за участю уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця

Відбулася чотиристороння зустріч з питань військовополонених/Фото: dmytro_lubinetzs
Уперше за ініціативою української сторони відбулася чотиристороння зустріч з питань військовополонених за участю уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, російської уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової, глави делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Юрга Егліна і делегації МКЧХ у рф і рб Бориса Мішеля.
Деталі
Покращення умов утримання військовополонених та їх повернення на Батьківщину було темою чотиристоронньої зустрічі між мною, російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою, очільником делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Юргом Егліном та делегації МКЧХ в рф та рб Борисом Мішелем. Така зустріч відбулася вперше саме з ініціативи української сторони, — написав Лубінець у телеграмі в четвер.
Він розповів про питання, які обговорювалися під час зустрічі. Зокрема, за його словами, українська та російська сторони прозвітували про передання пакунків і листів для військовополонених і домовилися про продовження виконання цієї гуманітарної місії у 2025 році.
Українська сторона неодноразово наголошувала на необхідності допуску МКЧХ до всіх(!) місць утримання українських військовополонених з метою повноцінного забезпечення виконання МКЧХ свого мандата й повного виконання Женевських конвенцій, — наголосив Лубінець.
Українська сторона вчергове наголошувала на створенні російською медичних змішаних комісій з метою верифікації тяжкопоранених і тяжкохворих та їхньої пріоритетної репатріації на рідну землю, відповідно до третьої конвенції; говорили про повернення цивільних громадян, які утримуються в місцях несвободи, — додав Лубінець.
За його словами, також сторони домовилися про продовження взаємного обміну інформацією щодо пошуку зниклих безвісти серед військовополонених.
Як повідомлялося, 15 січня з російського полону повернули ще 25 військових та цивільних. Серед них є захисники Маріуполя й "Азовсталі", а також цивільний, захоплений на Київщині та незаконно утримуваний росіянами. Забрали й поранених українських військовослужбовців з Курської області. Бійці мають, зокрема, втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія і гангрена.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!