Оборонна промисловість нарощує темпи: у січні допущено до експлуатації 130 нових зразків озброєння
Упродовж січня 2025 року Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації близько 130 нових зразків озброєння та військової техніки (ОВТ)

Оборонна промисловість нарощує темпи: у січні допущено до експлуатації 130 нових зразків озброєння
Із них близько 100 одиниць – продукція українських виробників. Для порівняння, у січні 2024 року було кодифіковано менше 50 зразків, із яких лише 20 – вітчизняного виробництва.
Деталі
За словами заступника міністра оборони України, бригадного генерала Анатолія Клочка, нині зростає потреба у сучасних та інноваційних засобах ураження, що збільшують ефективність українських військових на полі бою. Особливий прогрес спостерігається у розробці безпілотних комплексів – повітряних, наземних, морських, а також засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Найбільшу частку серед нових зразків ОВТ становлять безпілотні авіаційні комплекси – майже 40 моделей, включно з БПЛА, оснащеними оптоволоконним каналом управління. Також до експлуатації допущено понад 20 зразків військової автотехніки, боєприпаси, наземні роботизовані комплекси, техніку тилового забезпечення та обладнання для інженерних і радіаційно-хімічних підрозділів.
Крім того, у переліку кодифікованого озброєння є низка іноземних зразків – стрілецька зброя від провідних виробників Європи та США, гранатомети та спеціалізовані автомобілі.
Українська оборонна промисловість продовжує активний розвиток, оперативно реагуючи на потреби фронту та збільшуючи обсяги виробництва високотехнологічного озброєння.
Читайте також, росія вдарила ракетою по житловому будинку в Полтаві.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!