ДФТГ допомагатимуть збивати ворожі дрони
Грошове забезпечення: До 100 000 грн/міс. (пропорційно участі) - з місцевих бюджетів

Термін дії проєкту - на час воєнного стану, але не більше ніж 2 роки
Кабінет міністрів погодив залучення членів воєнізованих формувань та добровольчих формувань територіальних громад Сил територіальної оборони Збройних сил України (ЗСУ) для посилення протиповітряної оборони території України. Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram-каналі, відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду у середу.
Деталі
Зокрема, погоджено пропозицію Міністерства оборони стосовно реалізації протягом дії правового режиму воєнного стану, але не довше двох років, експериментального проєкту щодо посилення протиповітряної оборони території України шляхом залучення груп протиповітряної оборони.
Затверджено порядок реалізації експериментального проєкту, яким передбачено, що проєкт спрямований на посилення протиповітряного захисту території України шляхом залучення членів воєнізованих формувань та добровольчих формувань територіальних громад Сил територіальної оборони Збройних Сил України, які мають відповідні льотні навички або кваліфікацію, під час захисту від загроз з повітря військ держави-агресора з використанням ударних безпілотних літальних апаратів або пілотованих повітряних суден під час дії правового режиму воєнного стану.
Як повідомив народний депутат Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність"), згідно з ухваленим рішенням, до груп ППО зможуть входити:
- члени добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ);
- особи, що не підлягають мобілізації;
- ті, хто пройшов підготовку та має сертифікат (для БПЛА).
Такі групи ППО зможуть:
- виявляти, супроводжувати та збивати повітряні загрози;
- використовувати дрони, літаки, особисту зброю;
- отримувати техніку, зброю, боєприпаси від ЗСУ;
- використовувати власні автомобілі та обладнання.
Організаційно підпорядковуватися вони будуть Силам тероборони, а оперативно — Командуванню Повітряних Сил ЗСУ.
Передбачається, що грошове забезпечення становитиме до 100 тис. грн/міс. (пропорційно участі), що фінансуватиметься з місцевих бюджетів.
Допомога військовим: які документи потрібні для виплати за поранення чи втрату працездатності.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!