Спроба путіна №2: окупанти готуються до нового наступу. Які регіони спробує атакувати рф?
Путін не відмовляється від своїх цілей, а ініціативність Герасимова та Шойгу імпонує йому, але Україна готова

План "великого наступу" Путіна - що зробить Україна
Україна готується до нового наступу РФ, який нібито може розпочатися у другій половині лютого. Росія готова мобілізувати до 500 тисяч солдатів, але Сили оборони готові до всього.
Путін не відмовляється від своїх цілей
Владі РФ потрібно "перекрити" провали на фронті. Путін планує новий наступ на Україну, а росіяни нібито готові миритися із втратами. Щоб поліпшити своє становище РФ може напасти на Україну до отримання танків від Заходу.
Командувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшас упевнений, що отримання Україною техніки та іншої амуніції - пізно, потрібно раніше, оскільки РФ перейшла до тотальної війни.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг: "...Росіяни активно нарощують озброєння та боєприпаси... Немає ознак того, що Путін змінив мету вторгнення - він хоче контролювати Україну".
Ініціативність Герасимова та Шойгу
У січні Валерій Герасимов змінив Сергія Суровікіна на посади командувача окупаційних військ в Україні. Тобто ротація - мета навести лад в армії РФ. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу та Герасимов - ініціатори "гіпернаступу" та взяття Краматорська - Путін оцінив, адже наказав взяти під контроль весь Донбас. Суровікін та його "оборонна" стратегія канули в Лету...
Коли чекати наступу
Терміни у межах наступних 10 днів (інформація від 5 лютого від іноЗМІ). Але Україна нібито має надійні розвіддані про плани РФ.
Імовірне місце – західна частина Луганської області в районі м. Кремінна та підконтрольного Україні Лиману (Донецька область). Тут Росія вже збирає сили вже тижнів зо два. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай каже, до наступу потрібно бути готовим після 15 лютого.
Міністр оборони Олексій Резніков: "...росіяни живуть символікою, вони можуть щось спробувати зробити до 24 лютого".
Рух уже є
Експерти кажуть, що не потрібно прив'язуватися до дат, а свідчення "руху" - це збільшення інтенсивності боїв на Сході: на Бахмутському напрямку, у південних та північних околицях міста, а також у районі Вугледара та Кремінної. Росіяни будуть обмежені північним сходом, сходом та південним сходом - наступ буде строго локалізований.
Росіяни виконуватимуть завдання щодо видавлювання сил оборони з Донецької області.
Тиск на ЗСУ збільшився локально в районі Соледара, Бахмута, Кліщеївки, Курдюмівки, Авдіївки, Мар'їнки, Вугледара, Білогорівки, Кремінної, Сватового та Куп'янська. Причина – нарощування військ РФ.
Напрямки під ударом
Міністр оборони Олексій Резніков: "...є два основні напрямки, які можуть опинитися під загрозою – Донбас та південь України". У ГУР кажуть, що противник може ще більше активізуватись у Донецькій, Луганській областях, а також розпочати рух у Запорізькій області. Але, у Херсонській області та Криму росіяни триматимуть оборону. Експерти кажуть, що Донецький та Луганський – це основні напрямки, але третій – допоміжний – Запорізький.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) сумнівається в перспективах росіян на півдні - в районі Маріуполя 30 000 військових РФ, але їх кинуть під Бахмут і на захід від Луганської області. Загроз для Запорізької області немає.
Яка мета
Завдання та давня мрія – захопити всю Донецьку область. Розвідка Британії запевняє, що росіяни не наростять сили, які необхідні для впливу на кінець війни.
Важлива й частина Харківської області – це східне узбережжя Оскольського водосховища. У плаху просування росіян від Куп'янська рухатися у бік Лимана – мета видавити ЗСУ за Сіверський Донець.
Є версія, що захоплення Донецької області – це щонайменше, росіяни захочуть і Запорізьку область. Росіяни не поспішають із просуванням, а роблять ставку на повільний, але впевнений поступ.
Яким же буде початок наступу
Важливий чинник - чисельність вояків РФ. За інформацією ГУР, для наступальних операцій навесні та влітку наближається мобілізація від 300 до 500 тисяч росіян.
Основні сухопутні сили РФ перебувають у сході, северо-юго-востоке. Повторення 24 лютого 2022 року з масованими ракетними ударами по Києву чи рухом на Чернігівський чи Сумський напрямок не буде.
Ракетні атаки очікувані – росіяни мають запаси. Удари з повітря із залученням авіації – можливо.
Тиск росіян наростатиме, пік його припаде на третю декаду лютого (зайде до України ще близько 100 тисяч росіян). За оцінкою експертів, угруповання налічуватиме близько 400 000 військових, але 200 000 – буде на Донецькому напрямку.
400 000 - це загальна кількість військ, зосереджена по 1000-кілометровій ширині фронту від Кінбурнської коси до Куп'янська. До самого Дніпра вся глибина фронту під контролем ЗСУ та росіян не матиме оперативного простору на Лівобережжі.
Чи буде загроза для Києва та півночі України
Такий сценарій виключено. За словами представника ГУР Андрія Черняка, РФ використовує Білорусь для підготовки мобілізованих солдатів. Нема загрози залучення Білорусі до війни проти України.
Командувач угрупуванням сил та засобів оборони Києва генерал-лейтенант Олександр Павлюк: "...для формування ударного угруповання противнику потрібно щонайменше два-три місяці".
За його словами, наступ може бути. Основне завдання РФ - захоплення та зміна влади в Україні, багато залежатиме від того, чи доб'ється російська армія успіху на Донбасі: "Якщо так, то спроба захопити столицю України може повторитися".
План "великого наступу" Путіна - що зробить Україна
ЗСУ готові до будь-якого розвитку подій. Секретар РНБО Олексій Данилов: "...усі розуміють погрози та виклики та "дуже потужно" до них готуються".
Міністр оборони Олексій Резніков: ..."Україна має резерви, щоб стримати росіян, і продовжує їх накопичувати".
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк: "...план великого наступу Путіна обов'язково провалиться. Натомість буде український план: деокупація, репарація та трибунал".
А гарант Володимир Зеленський стверджує, що немає альтернативи тому, щоб захиститись та перемогти.
Найближчі місяці – чого чекати
Багато залежить від постачання західних озброєнь та можливостей України оперативно задіяти їх на фронті.
Експерти кажуть, що росіяни можуть загрузнути на Донецькому та Луганському напрямі, намагаючись виштовхнути ЗСУ, але з підходом техніки та боєприпасів на сили будуть рівні.
Бійці ВСУ виходитимуть до Азовського узбережжя - десь на початку березня, залежно від погоди, яка впливає на прийняття рішень, - важка техніка вантажить... з боку Донбасу.
Виходом до моря ЗСУ переріжуть сухопутний коридор – захист Херсонської та Запорізької областей, а далі зайдуть до Криму.
Нагадаємо, загроза ударів зберігається. Генштаб ЗСУ назвав головні цілі росіян.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!