ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Танготерапія, терапія собаками чи казками: де кожен українець може отримати підтримку

Війна в Україні 22:51 - 13 травня 2025

"Психологічна стійкість – така ж важлива, як і фізична захищеність": яким чином під час війни можна підтримати свої нерви та душу

Танготерапія, терапія собаками чи казками: де кожен українець може отримати підтримку, коли нічого н

Танготерапія, терапія собаками чи казками: де кожен українець може отримати підтримку, коли нічого н

Днями Поліція охорони в Києві розпочала курс занять з йоги для підтримки ветеранок та дружин наших захисників, запросивши всіх охочих. Виявляється, подібні заходи для людей у важких умовах війни в них впроваджено вже давно, регулярно й в різних містах нашої країни. У них є і терапія танго, і казками, і багатьма іншими видами мистецтва й не тільки. МЕТА поспілкувалась з організаторкою та психологом цих програм і дізналась, як до них можна долучитись, якщо є потреба у психологічній підтримці.

Як Поліція охорони вирішила захищати не тільки нашу безпеку, але й душу?

Організаторка проєктів – прес-секретар Поліція охорони Анастасія Кудрицька – розповідає, що наразі діють кілька соціальних програм, спрямованих і на військових, і на цивільних. Проте чіткий графік і місця проведення з безпекових міркувань вона розкрити не може:

Від початку повномасштабної війни ми запустили кілька важливих ініціатив:

  • йога-терапія для ветеранок та дружин військових
  • танготерапія для ветеранів
  • казкотерапія для дітей з інвалідністю
  • волонтерські ініціативи (зокрема приготування пасок для ЗСУ)
  • а в межах проєкту "ЗахистЄ" – зустрічі з психологами та уроки самооборони для жінок

Також у рамках проєкту "ЗахистЄ" реалізуються соціальні програми в усіх регіональних представництвах Поліції охорони. Ми охоплюємо всю Україну. Основна мета – створити безпечний простір для психологічного відновлення та навчання жінок навичкам самозахисту

Точну кількість учасників важко порахувати, але десятки заходів уже відбулися, і сотні жінок та родин отримали підтримку

Як виникли ідеї та можливості впроваджувати такі програми? Адже здається, Поліція охорони має тільки охороняти, незвично якось чути про йогу від вас…

Так, наша ключова функція – це безпека. Але війна змінила уявлення про неї. Ми зрозуміли, що психологічна стійкість – така ж важлива, як і фізична захищеність. Ідеї виникли з життя: до нас зверталися родини військових, наші колеги, партнери. Серед наших співробітників чимало тих, хто нині захищає країну у лавах ЗСУ. А ще більше – тих, хто втратив рідних, переживає тривогу чи вигоряння.

На жаль, сьогодні в Україні майже не залишилось родини, яку б не зачепила війна. Ми не хочемо стояти осторонь. Тому взаємодіючи з фаховими психологами, терапевтами, інструкторами – намагаємось створити простори, де кожен може знайти опору, ресурс і рівновагу.

Ці програми – не виняток із нашої діяльності, а новий вимір служіння суспільству, частина нашої соціальної відповідальності.

Скільки зараз є діючих програм, які вони і яким чином можна зараз долучитись?

Ми постійно проводимо заходи в рамках соціального проєкту "ЗахистЄ". Щоб долучитися, радимо стежити за новинами на нашій офіційній сторінці в соцмережах, де ми публікуємо анонси, графіки занять і форми для реєстрації.

Ми не робимо графік діючих програм з безпекових міркувань. Коли влаштовуємо проєкт – тоді запрошуємо за тиждень. І знову ж таки, з урахуванням безпеки, спочатку реєструємо людей, а за день повідомляємо про місце події.

"Тут вони розуміють, що неодинокі": у чому суть груп підтримки – коментар психолога

Провідний психолог Управління поліції охорони в місті Києві Вікторія Васькевич розповідає, що така широка програма підтримки розвивається в них уже близько 2-х років:

Спершу в нас запустилась група психологічної підтримки для жінок, які є дружинами, мамами, доньками військослужбовців, також вимушено переміщених осіб та інших категорій людей, яких, можна вважати, постраждалими внаслідок збройної агресії рф. Ми ініціювали це для наших співробітниць , але з часом це розширилось до всіх бажаючих/потребуючих

Яким саме чином ви допомагаєте учасницям заходів?

Це весь спектр психологічних заходів. Це і тренінги, і арт-терапевтичні заходи (малювання, глинотерапія, створення колажів, трансформаційні ігри, нейрографіка тощо) – усе, що ми можемо задіяти для боротьби зі стресами, які існують в складних умовах сьогодення.

Із найбільш цікавого – ми, можна сказати, вже товаришуємо з командою волонтерського проєкту "Мілітарі йога-терапія". І дівчата-тренери вже більше року працюють з нашою групою психологічної підтримки. Хочу сказати, що ця терапія дуже ефективна.

Взагалі, кундаліні-йога – це простий і доступний метод, який при цьому дозволяє дуже швидко збалансувати тіло, душу, розум. Ті, хто приходять до нас, швидко досягають ментальної рівноваги, відновлюють цільність, гармонізуються – усі дуже задоволені цими заняттями і з охотою їх відвідують.

Також із таких цікавих проєктів, з ким ми товаришуємо – кінологічний центр "Іннікас". Собаки-терапевти – це взагалі добро, позитив, посмішки.

От навіть сьогодні в нас була чудова зустріч-знайомство з пані Наталею і Тетяною. Вони є представницями Бахмутського міського народного дому управління культури Бахмутської міської ради.

Вони в нас провели арт-терапевтичний захід з підготовки ляльок-мотанок. Начебто це просто такий етнічний символ, але насправді всі учасниці дуже надихнулись. Дівчата охоче працювали, спілкувались, посміхались.

Чим найбільш корисні такі заходи сьогодні для нашого суспільства?

Найголовніше в групах підтримки – це єдність. Тут збираються жінки різного віку зі схожими історіями з певним травматичним досвідом. Для них це коло спілкування, де вони можуть поділитися цим досвідом. А з арт-терапії натомість – набратися позитиву й ресурсу. Тут вони розуміють, що неодинокі в тих складних ситуаціях, які створює їм війна.

Джерело: МЕТА новини

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин