В Україні дозволили примусову евакуацію дітей із зон бойових дій: чому це важливо
У зонах активних бойових дій, зокрема у Бахмутському районі, умови проживання нелюдські
В Україні дозволили примусову евакуацію дітей із зон бойових дій/Фото: Chris McGrath/Getty Images
7 березня Кабінет Міністрів України затвердив механізм примусової евакуації дітей з зони активних бойових дій. Це дозволить рятувати життя малечі навіть всупереч бажанню батьків. В інтерв'ю NV Мирослава Харченко, координаторка юридичної діяльності фонду Save Ukraine, розповіла про важливість такого кроку.
Деталі
У зонах активних бойових дій, зокрема у Бахмутському районі Донецької області, умови проживання нелюдські. Мирослава Харченко розповідає:
Санітарна ситуація настільки погана, що родини найчастіше не мають нормального доступу до гігієни взагалі. Тому таких батьків і дітей завжди помітно серед евакуйованих і перебувати поруч з ними доволі важко через стійкий запах
- Насильно відбирати дітей у батьків не будуть,відмовитися від евакуації не можна: особливості процесу
Батьки часто відмовляються від евакуації дітей та не виїжджають самі, тому що не розуміють механізму допомоги. На це вплинула інформаційна пропаганда окупантів.
Сім'ї залякували стандартними наративами: що вони нікому не потрібні, що українці прийдуть їх вбивати, а дітей заберуть на органи. Координаторка фонду Save Ukraine каже:
Разом з тим, у них розуміння того, що ти маєш піклуватися про дитину в більш широкому сенсі вже трохи атрофовано. Дорослі, які довгий час проживають у зоні бойових дій, по-іншому дивляться на безпеку: якщо в нормальній ситуації батьківські обов’язки вважаються виконаними, коли дитина взута, гарно вчиться і чемно поводиться, то тут якщо дитина пережила ще одну добу — це вже дуже добрий показник якості життя та батьківства
За словами Мирослави Харченко, новий механізм примусової евакуації дітей надалі допоможе врятувати сотні, а можливо й тисячі життів. Однак для самого Бахмута ця постанова прийнята занадто пізно, тому що він вже закритий мінімум два тижні.
У разі відмови батьків підписувати будь-які папери та при спробі перешкоджати евакуації правоохоронці мають підстави до застосування фізичної сили. Бо вони не мають права вийти з будинку без дитини, а такий опікун чи батько — потенційний злочинець за Статтею 166 ККУ про злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною, а відповідно він може бути затриманий до з'ясування обставин, — додала координаторка
Раніше ми писали, як "Білі Янголі" забрали сина у батьків та евакуювали його з Часового Яру. Микита сам попросив про евакуацію.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!