МАГАТЕ готове надати техпідтримку угоді по ЗАЕС в рамках переговорного процесу про примирення
Про це заявив генеральний директор агентства Рафаель Гроссі

МАГАТЕ зазначає, що минулої п’ятниці його бригадам на Хмельницькій та Рівненській АЕС довелося укриватися через повітряну загрозу
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) готове надати технічну підтримку майбутній угоді щодо Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), доля якої розглядається в поточних розмовах стосовно ситуації в Україні, заявив генеральний директор агентства Рафаель Гроссі.
Деталі
"З нашими глибокими знаннями та експертизою про ситуацію на ЗАЕС ми готові надати наші технічні внески та підтримку в реалізації майбутньої угоди щодо станції. Ми будемо присутні стільки, скільки буде потрібно, щоб допомогти забезпечити ядерну безпеку та захист", – сказав Гроссі, слова якого наводяться в повідомленні МАГАТЕ на сайті у п’ятницю.
Кількома днями раніше він заявив, що вітає "розвиток стримування навколо енергетичної інфраструктури", який сприятиме безпеці ЗАЕС, розташованої на передовій бойових дій в Україні.
Водночас, як повідомила минулого тижня команда МАГАТЕ, вона чула проходження бойових дій на різних відстанях від ЗАЕС, але "цього тижня поки що було тихіше".
Водночас фахівці агентства, зокрема, бачили наявність конденсату на стінах і підлозі реакторного залу станції та певні попередні ознаки корозії на деяких нефарбованих ділянках блоку №2. Конденсація виникла через холодний зупин реактора, вказує МАГАТЕ.
Агенство також звертає увагу, що на ЗАЕС проводяться певні технічні роботи в сфері, яка має критичне значення для ядерної безпеки, але її складно підтримувати під час війни.
За інформацією МАГАТЕ щодо інших АЕС країни: тривають планові роботи з технічного обслуговування та перезавантаження палива на одному з блоків Хмельницької АЕС, а також довелося тимчасово знизити потужність одного з блоків Південноукраїнської АЕС "для усунення витоку води з насоса, що вже ліквідовано".
При цьому МАГАТЕ зазначає, що минулої п’ятниці його бригадам на Хмельницькій та Рівненській АЕС довелося укриватися через повітряну загрозу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!