Що робити у разі відправлення на фронт без підготовки: юрист дав пораду мобілізованим
Резонансній смерті українця з Тернополя, якого кинули на війну без навчання, можна було запобігти

Юрист розповів, як чинити мобілізованому, якщо його не відправили на навчання / Фото: Dan Kitwood/Getty Images
Мобілізація в Україні триває і продовжується кожні кілька місяців. Але деяких українців на війну стали відправляти без належної підготовки та навчання.
Деталі
Так було і з мобілізованим тернополянином Богданом Покитком, якого відправили на фронт уже через місяць після вручення повістки. Юрист Андрій Новак в ефірі національного телемарафону розповів, що робити і кому скаржитися, якщо бійця намагаються відправити на передову без підготовки.
В ідеальному світі такого не повинно бути, і в принципі в нас, за словами військово-політичного керівництва, кожен мобілізований громадянин, який не має бойового досвіду, має пройти бойову підготовку
На практиці ситуація далека від ідеальної і нерідко мобілізовані не отримують потрібного досвіду для ефективного захисту країни на лінії фронту.
Новак стверджує, що історія загиблого українця не є поодинокою. У подібних ситуаціях, за його словами, потрібно одразу ж писати рапорт на командира військової частини або центру комплектування. У ньому слід вказати необхідність відправки на полігон і підготовку.
Якщо ж не відправляють, то скаржитися до ВСП - військової служби правопорядку, до військової прокуратури, до Генштабу, Міноборони. Писати скарги, що вас без підготовки бійця відправляють служити на передок
Таких рекомендацій від юриста не було б, якби не смерть 33-річного жителя Тернополя Богдана Покитка. Йому вручили повістку на зупинці громадського транспорту і відразу ж мобілізували.
Військового досвіду в нього не було, тому перший час він перебував у роті охорони місцевого військового комісаріату - ніс варту і брав участь у роздачі повісток. Менш, ніж за місяць його без навчання на полігоні відправили на Донеччину, де він загинув під час атаки ворога. Прослужити на фронті чоловікові вдалося приблизно 5 діб.
Нагадаємо, мобілізація в Україні може торкнутися навіть людей з інвалідністю. При певній групі чоловіків із проблемами зі здоров'ям все одно можуть відправити на фронт.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!