RU UA
1

Сержанти без вищої освіти зможуть обіймати офіцерські посади: деталі озвучили у MMC

Війна в Україні 15:42 - 30 березня 2023

Призначення сержантів без вищої освіти на офіцерські посади зумовлене потребою комплектування ЗСУ

Основними видами комплектування ЗСУ залишаються мобілізація та добровольці

Основними видами комплектування ЗСУ залишаються мобілізація та добровольці

Сержанти без вищої освіти зможуть обіймати офіцерські посади. Призначення сержантів без вищої освіти на офіцерські посади зумовлене потребою комплектування ЗСУ. Основними видами комплектування ЗСУ залишаються мобілізація та добровольці.

Заступник начальника відділу військової кадрової політики Департаменту кадрової політики Міноборони України полковник Сергій Литовченко зазначив, що в умовах інтенсивного ведення бойових дій суттєво підвищилась потреба у комплектуванні посад молодших офіцерів в Збройних Силах України.

За його словами, на цей час первинні посади молодшого офіцерського складу комплектуються за рахунок перш за все випускників вищих військових навчальних закладів, офіцерів запасу, сержантів і старшин, які мають вищу освіту.

Проте сьогодні на посадах офіцерів проходять військову службу певна кількість сержантів і старшин, які не мають вищої освіти та не пройшли відповідний курс військової підготовки.

Однак, зауважив Сергій Литовченко, ці військовослужбовці набули вагомий бойовий досвід і успішно виконують службові обов’язки на цих посадах.

З метою підвищення укомплектованості первинних посад молодшого офіцерського складу під час дії воєнного стану, 20 березня Верховна Рада ухвалила відповідний закон, який направлено на підпис Президенту України.

"Саме вмотивований та досвідчений особовий склад дає змогу нашій державі отримувати все нові перемоги та звільняти раніше окуповані території", - сказав Сергій Литовченко.

Призначення сержантів без вищої освіти на офіцерські посади зумовлене потребою комплектування ЗСУ.

Система комплектування Збройних Сил України особовим складом — це законодавчо затверджений на державному рівні комплекс заходів, який спрямований на всебічне задоволення Збройних Сил в особовому складі.

Про це під час брифінгу в Military Media Center повідомив начальник управління організації комплектування офіцерським складом Головного управління персоналу ГШ ЗС України полковник Валерій Дендебера.

За його словами, під час дії воєнного стану система комплектування забезпечила своєчасне та повне мобілізаційне розгортання як Збройних Сил України, так і решти Сил оборони, що дало змогу своєчасно поповнювати людські втрати, а також комплектувати особовим складом ті частини, які формуються.

Саме потребою у комплектуванні ЗСУ полковник Валерій Дендебера пояснив призначення сержантів без вищої освіти на офіцерські посади.

"Зазначене рішення було зумовлено насамперед тим, що військовослужбовці, які виконують свої обов’язки служби безпосередньо на лінії зіткнення, в умовах інтенсивності ведення бойових дій, на жаль, зазнають втрат — я маю на увазі військові частини. Втрати передусім і в офіцерському складі первинної ланки. У разі загибелі офіцера хтось має стати на його місце. Тому було запропоновано із найбільш досвідчених військовослужбовців — як рядового, так і сержантського складу, які мають лідерські якості, які набули відповідного бойового досвіду, які можуть за собою повести людей і виконувати завдання в інтересах операції, ось таку категорію людей ініціювали для того, щоб їх можна було призначати на офіцерські посади", — повідомив Валерій Дендебера.

Основними видами комплектування ЗСУ залишаються мобілізація та добровольці.

Валерій Дендебера на брифінгу зазначив, що у перші місяці широкомасштабного вторгнення росії основним джерелом комплектування Збройних Сил України були військовозобов’язані, які перебували на обліку військово-оперативного резерву та вже мали досвід ведення бойових дій.

Також, за його словами, Сили оборони комплектувалися добровольцями, які самостійно прибули на військову службу під час проведення мобілізації.

Валерій Дендебера сказав, що "у подальшому основними видами комплектування залишаються призов громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період і прийняття в добровільному порядку на військову службу за контрактом".

Якщо військовий у полоні, хто може отримати допомогу у розмірі 100 тис. грн.: особливості отримання.

Джерело: Military Media Center

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин