ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Додому з російського полону вдалося повернути 12 українців, 5 з них - важкопоранені

Війна в Україні 18:08 - 03 квітня 2023

Серед звільнених в неволі - десять військових і двоє цивільних

Додому з російського полону вдалося повернути 12 українців, 5 з них - важкопоранені

З російського полону вдалося повернути 12 українців/Фото: КШППВ

Сьогодні, 3 квітня вдалося повернути додому 12 українців, які перебували в російському полоні. 5 з яких – важкопоранені.

Деталі

У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що до України повернули 10 військових та 2 цивільних громадян України.

Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині. Також повернуто двох цивільних, яких агресор утримував як заручників: із села Липці Харківської області та Маріуполя, - розповіли в КШППВ.

Звільнені військові належать до Збройних Сил України, зокрема, 518 окремого батальйону спеціального призначення, 25-тої окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, 93-тьої окремої механізованої бригади "Холодний Яр", 56-тої окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 57-го окремого стрілецького батальйону.

Як зазначили у штабі, що з рф були домовленості обміняти всіх важкопоранених полонених на всіх. Україна передала 5 російських важкопоранених полонених, натомість росія слова не стримала.

24 березня Україна добровільно та без жодних умов повернула до росії усіх п'ятьох важкопоранених полонених, які були транспортабельними. Це відповідає вимогам міжнародного гуманітарного права. Натомість держава-агресорка вирішила відпустити лише п’ятьох важкопоранених українців, а не всіх, як того вимагають підписані рф міжнародні конвенції. Це промовисто демонструє небажання ворога дотримуватися Женевських конвенцій, нічим не виправдану жорстокість стосовно важкопоранених та кричущу відсутність зацікавленості у налагодженні подальших обмінів для особливо вразливих категорій полонених та цивільних заручників, - йдеться в повідомленні.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що відповідно до Женевських конвенцій, цивільних людей не мають брати у полон і наголосив, що Україна потребує допуску до місць утримання своїх громадян.

Констатуємо факт взяття росіянами у заручники наших громадян та ненадання їм необхідної медичної допомоги .Вкотре наголошую, що Україна потребує допуску до місць утримання громадян нашої країни! Адже РФ не забезпечує належні умови перебування (відсутність зв’язку з рідними, неналежна медична допомога, погане харчування...), - заявив Омбудсман.

Він закликав міжнародну спільноту працювати та посилювати тиск на росію, аби та дотримувалася міжнародного гуманітарного права та звільнила без будь-яких умов з полону всіх незаконно утримуваних громадян України.

Від початку широкомасштабного вторгнення з полону звільнено вже 2005 українців.

Нагадаємо, що 7 березня відбувся черговий обмін військовополоненими: додому повернулися 130 захисників та захисниць.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин