ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

НАТО хоче долучитись до Контактної групи, щоб посилити координацію військової допомоги Україні

Світ 13:02 - 14 червня 2024

Альянс планує посилити коаліцію шляхом супроводу наших двосторонніх відносин з партнерами

НАТО хоче долучитись до Контактної групи, щоб посилити координацію військової допомоги Україні

Відбулася чергова зустріч міністра оборони України з міністром оборони США/Фото: Міноборони

План НАТО щодо посилення координації військової допомоги Україні, яку мають намір узгодити міністри оборони країн - членів Альянсу в п'ятницю, передбачає супровід управлінських питань з постачання міжнародної технічної підтримки. Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров.

Деталі

На брифінгу у Брюсселі, відповідаючи на запитання, що означає для України новий підхід щодо координації військової допомоги Києву, про яку говорить НАТО, Умєров сказав, що це питання було порушено під час його зустрічі сьогодні з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Міністр повідомив, що НАТО "хоче приєднатися, щоб посилити коаліцію шляхом супроводу наших двосторонніх відносин з партнерами".

Як ви знаєте, багато країн, що входять до Контактної групи або формату "Рамштайн", є країнами НАТО. І сама організація хоче долучитися, щоб супроводжувати управлінські питання щодо постачання міжнародної технічної допомоги, щодо фінансування країн, і щоб здійснювати функціональне обстеження, або функціональний аудит, або функціональний супровід тієї допомоги, яка йде. Іноді НАТО каже, що деякі країни дають commitments, які несвоєчасно приходять, – пояснив міністр

Він зазначив, що у такий спосіб НАТО хоче закривати управлінські питання.

Вони говорять про розширення свого мандата через призму НАТО. Щоб юридично в них була можливість телефонувати країнам від імені НАТО й запитувати, чи дійшла військова, технічна, фінансова допомога. І якщо вона не дійшла, вони використовуватимуть свої натовські здібності та можливості, – додав Умєров

Глава відомства наголосив, що НАТО "хочеться приєднатися юридично до того, щоб супроводжувати такий формат, який розширює наші відносини". І Україна, і НАТО матимуть юридичну можливість долучатися до питань міжнародної технічної допомоги.

Говорячи про минуле засідання Ради Україна-НАТО, Умєров зазначив, що "місце України в НАТО – це важливий сигнал, який нам сьогодні підтвердили наші партнери". Також міністр додав, що провів "дуже важливу зустріч" з партнерами із США, Данії та Нідерландів щодо авіаційних можливостей українських воїнів. Результати зустрічей скоро будуть відчутні в нашому небі.

Крім того, Умєров провів п'ять двосторонніх зустрічей, зокрема з міністром оборони США Ллойдом Остіном, генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром, міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном, а також з делегаціями міністрів із Фінляндії, Туреччини, Швеції, Латвії, Литви, Естонії, Аргентини, Греції, Португалії, Польщі, Чехії, Болгарії, Нідерландів і Канади.

Нагадаємо, що IFU надасть Україні 152-мм снаряди на суму понад 350 мільйонів євро.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин