RU UA
1

Данія готується першою у світі оподаткувати відрижки та гази худоби

Світ 19:44 - 27 червня 2024

На тлі кліматичних змін варто очікувати схожих рішень й в інших країнах у найближчі десятиліття

Данія готується першою у світі оподаткувати відрижки та гази худоби

У Данії вперше у світі фермерів обкладуть податком за гази худоби/Фото: Fiona Goodall/Getty Images

Данія стане першою країною світ, яка буде оподатковувати фермерів за викиди парникових газів від їхніх корів, свиней та іншої худоби. В основному йдеться про метан та вуглець, які походять з відрижок, газів та випорожнень худоби.

Деталі

Після місяців дискусій між політиками, фермерами, лідерами бізнесу та іншими сторонами було прийнято відповідне рішення цього тижня. Ларс Агаард, міністр клімату, енергетики та постачання Данії зазначив:

Сільське господарство продукує найбільше викидів CO2 у Данії. Це не може тривати. Ось чому ми є першою країною у світі, яка запровадила кліматичний податок і прискорила екологічні заходи, щоб ми були на шляху до досягнення мети до 2030 року. Тепер потрібно зробити багато роботи, щоб реалізувати угоду.

Згідно з угодою, у 2030 році фермери будуть оподатковуватись податком у розмірі 120 данських крон (близько 17 доларів) за тонну вуглекислого газу, що викидається худобою. Податок збільшиться до 300 данських крон (43 долари) за тонну у 2035 році. Ці гроші потім буде переведено назад у сільськогосподарський сектор для підтримки зеленого переходу галузі.

Відома своїм в’яленим беконом, Данія є одним із найбільших у світі експортерів свинини, а також видатним виробником яловичини та молочних продуктів. За словами уряду країни, нова угода має зберегти її місце як світового лідера у сільському господарстві та виробництві харчів у 21 столітті, при цьому приносячи користь планеті. Міністр продовольства, сільського господарства та рибальства Джейкоб Єнсен заявив:

Сьогодні ми пишемо нову главу в історії сільського господарства Данії. Данія є гордою країною, що виробляє продовольство, і тут є одні з найкваліфікованіших фермерів у світі, для яких тепер ми забезпечуємо стабільну основу для продовження виробництва харчів світового класу протягом багатьох років у майбутньому. Завдяки цій угоді ми створюємо зростання та створюємо робочі місця по всій країні, дбаючи про наш клімат, навколишнє середовище та природу.

За даними Каліфорнійського університету в Девісі, худоба генерує 14,5% усіх парникових газів у світі. Значна частина цього утворюється відрижкою корів, а також інших жуйних тварин, таких як кози та вівці.

Коли ці тварини перетравлюють траву та інші рослини, відбувається процес, який називається "кишковим бродінням", у результаті якого як побічний продукт утворюється метан – потужний парниковий газ. Парниковий газ потім виділяється тваринами, звідки він потрапляє в атмосферу Землі та затримує тепло, сприяючи зміні клімату. 

Багато країн світу прагнуть вирішити проблему викидів, пов’язаних із тваринництвом. Однією з часто висловлюваних ідей є "податок на м’ясо", який додатково оподатковує продукти з високим рівнем викидів, такі як яловичина та молочні продукти. Дехто вважає, що подібна політика майже неминуча в наступні десятиліття, хоча вона, ймовірно, зустріне сильний опір.

Раніше ми писали про те, що ДПС успішно пройшла оцінку Глобального форуму з обміну інформацією для податкових цілей.

Джерело: IFLScience

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин