Зеленський розказав, на який наступний крок НАТО очікує
Він сподівається, що наступним кроком НАТО буде запрошення України, а потім її членство

Президент очікує прискореного постачання обіцяних на саміті НАТО систем ППО
Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що наступним кроком НАТО після проведення відповідного саміту Альянсу у Вашингтоні стане запрошення України, а потім і її членство в НАТО.
Деталі
...Я думаю, що наступним кроком буде запрошення, а потім членство. Зрозуміло, що нас не буде в НАТО, поки війна не буде закінчена в Україні. Але я сподіваюся, що ми переможемо, - заявив Зеленський на пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вашингтоні.
Водночас він висловив думку, що час перестати говорити, що для України членство в НАТО - це успіх.
...Я думаю, це успіх для нас обох. Ми зміцнюємо НАТО. Ми сильні хлопці. У нас сильна армія. І ми боремося проти цього тирана Путіна. І тому Україна в НАТО, це, так, успіх. Але на сьогодні, коли ми говоримо про цілком конкретні успіхи, це успіхи, які дають нам можливість жити. "Петріоти", "IRIS-T". Тому для нас важливо прискорити їхню появу в Україні. Для нас це успіх на сьогодні, - сказав президент.
Також, за словами Зеленського, "ми думаємо про по-справжньому сильні кроки з боку дуже сильних людей".
...А в нас, говорячи про війну, не можна навіть інколи вживати слово "успіх", тому що успіх - це не війна у твоїй країні, у твоєму житті. Успіх, коли ти не втрачаєш свою сім'ю, - це успіх. І вижити і перемогти в цій війні, це буде для нас справжнім успіхом, - сказав він.
- Зеленський заявив, що очікує на прискорення постачання в Україну обіцяних партнерами в межах саміту НАТО систем протиповітряної оборони.
...Зараз, у межах цього саміту НАТО, ми маємо конкретні успіхи і важливі для нас, важливі для наших дітей, важливі рішення. Насамперед, ми цінуємо рішення щодо ППО, п'яти батарей для України і десятків інших систем. І ми очікуємо, що вони будуть поставлені якнайшвидше, щоб можна було зберегти якомога більше життів наших людей, - заявив президент.
- Президент України Володимир Зеленський, коментуючи візити прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до України, РФ, КНР і США з "миротворчими цілями", заявив, що не всі лідери можуть вести переговори, оскільки для цього треба мати "певну силу".
...Орбан був у Києві. Я не знав, що він поїде до Путіна або потім - у Китай. І ви сказали зараз (Зеленський у зверненні до журналіста - ред.) до Трампа. Так. То в чому питання? Куди він піде завтра? Я не знаю. Можливо, він знову приїде в Україну. Я не знаю, - заявив Зеленський.
Глава Української держави наголосив, що "за всієї поваги до всіх країн, великих і малих, але ми маємо розуміти, що не всі лідери, не всі лідери можуть вести переговори".
...Для цього вам потрібно мати певну силу, - зазначив Зеленський.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що в України є право використовувати озброєння, яке постачають союзники, щоб завдавати ударів по законних військових цілях на території РФ, сказав він на спільній із президентом України Володимиром Зеленським пресконференції у Вашингтоні в четвер, відповідаючи на запитання кореспондента агентства "Інтерфакс-Україна".
...Важливо розуміти, що на початку війни і, фактично, донедавна більшість бойових дій відбувалися на території України. Але оскільки Росія відкрила новий фронт у Харкові, лінія фронту вже інша, і для того, щоб завдавати ударів по військових цілях, пускових ракетних установках або аеродромах, щоб запобігти атакам проти України, - це завдавати ударів по російській території. Лінія фронту змінилася, - пояснив Столтенберг.
...Тому я вітаю, що союзники знизили обмеження (у використанні озброєння - ред.), і немає жодних сумнівів, що Україна має право використовувати зброю, яку вони отримують, щоб завдавати ударів по законних військових цілях на російській території, - додав він.
Водночас генсек НАТО нагадав, що "це - агресивна війна, розпочата Росією проти демократичної сусідньої України".
...Росія вторглася в Україну, і це - кричуще порушення міжнародного права. Згідно з міжнародним правом в України є право на самооборону, а у союзників з НАТО є право допомогти Україні в самообороні, не стаючи учасником конфлікту. Право на самооборону також включає право наносити удари по законних військових цілях на території агресії - Росії, - констатував Столтенберг.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!