RU UA
1

В університетах Європи та Америки не згодні, що членство України в НАТО спровокує конфлікт з рф

Світ 15:33 - 28 липня 2024

Деякі представники, включно з вченими та керівництвом університетів США, Канади та кількох країн Європи, виступили з відкритим листом

В університетах Європи та Америки не згодні, що членство України в НАТО спровокує конфлікт з рф

В університетах Європи та Америки не згодні, що членство України в НАТО спровокує конфлікт з рф

Там вони висловили незгоду з тим, що вступ України до НАТО нібито спровокує конфлікт із рф, та наполягають на тому, що ескалації сприяє безкарність російських воєнних злочинів в Україні та інших країнах.

Деталі

"Зосередження уваги на передбачуваному "страху росії з приводу розширення НАТО" і спробах її утихомирити ігнорують геноцидну пропаганду росії та систематичні воєнні злочини на окупованій території України, включно з масовими вбивствами, масовими зґвалтуваннями і тортурами. Дії росії демонструють явний намір знищити Україну як націю, а не полегшити власні проблеми безпеки. Ідея про те, що надання гарантій безпеки Україні ще більше підстьобне жорстоке ведення росією цієї війни, є необґрунтованою, оскільки росія повністю налаштована знищити Україну і не потребує додаткових мотивів для цього", - йдеться в тексті відкритого листа, який оприлюднило британське видання The Guardian 27 липня.

Автори листа зазначають, що аргументи проти членства України в НАТО, неодноразово висунуті з 2014 року, повторюють ту саму занепокоєність, що будь-який крок, хоч би яким незначним він був, розглядатиметься як загроза безпеці рф і спровокує більший конфлікт. Однак це спростувало спокійне прийняття російською стороною вступу Фінляндії та Швеції до НАТО 2022 року.

"Настав час визнати, що росія виступає проти членства України в НАТО тільки тому, що це завадить продовженню агресії росії проти цієї країни... Фактом є те, що росія не напала на жодного члена НАТО. Натомість вона погрожувала, вторгалася і окупувала країни, що не входять до НАТО: Грузію, Молдову, а тепер і Україну. Територіальний кордон між країнами НАТО і тими, що не входять до НАТО, дотепер виявився єдиною червоною лінією, якої росія (хоча і з обережністю) дотримувалася, навіть порушуючи численні інші міжнародні договори та угоди. Відроджений імперіалістичний мілітаризм росії може бути стриманий тільки існуванням набагато сильнішого військового союзу", - наголошується в документі.

Також у листі наголошується на наївності припущень, що спроби задовольнити якісь вимоги рф розв' яжуть війну або якимось чином її деескалують, і на тому, що безкарність її воєнних злочинів у Сирії, Грузії та Україні тільки додала Кремлю сміливості. Таким чином, питання ескалації полягає лише в тому, наскільки далеко демократичні країни дозволять зайти рф перш, ніж її зупинять.

"Запрошення України вступити до НАТО ознаменувало б рішучий крок від політики заспокоєння і повернення до верховенства міжнародного права та захисту прав людини. Рішення надати Україні гарантії безпеки не тільки захистить українську державу за допомогою єдиного засобу, який поки що довів свою ефективність, а й знову утвердить НАТО і західні демократії як ефективних політичних агентів на світовій арені", - наголошується у відкритому листі.

Раніше, 9 липня, The Guardian опублікувало відкритий лист інших експертів і представників університетів різних країн із закликом не приймати Україну до НАТО, оскільки це нібито не стримає рф від повторного вторгнення в Україну і що обіцянки євроатлантичної інтеграції України нібито лише більше стимулюють рф воювати. Підписанти висловили переконання, що з викликами, які кидає РФ, можна впоратися і без вступу України до НАТО.

Читайте також, Швейцарія не буде передавати прибутки від заморожених активів рф.

Джерело: The Guardian

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин