Спецпредставником США з відновлення України після Пріцкер стане Річард Верма – Блінкен
Наприкінці липня цього року Пріцкер представила свій план із п'яти елементів "Шляху України до процвітання"
Спецпредставником США з відновлення України стане Річард Верма/Фото: gettyimages
Заступника державного секретаря з питань управління та ресурсів Річарда Верму буде призначено на посаду спеціального представника США з питань економічного відновлення України після того, як її залишить Пенні Пріцкер, повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен.
Деталі
Хоча за законом посада Пенні обмежена одним роком, розпочату нею роботу буде продовжено. Заступник державного секретаря з питань управління та ресурсів Річард Верма продовжить свою роботу на підтримку зусиль Сполучених Штатів щодо підтримки економічного відновлення України. Адміністрація Байдена прагне допомогти Україні твердо стати на ноги — у військовому, економічному й демократичному плані, - йдеться в заяві Блінкена, оприлюдненій на сайті Державного департаменту США.
Він подякував Пріцкер за роботу й відзначив її численні досягнення.
Як повідомлялося, Пріцкер була в Києві з останнім, шостим візитом на посаді спецпредставника США з відновлення України наприкінці липня.
Економічне відновлення України не лише триватиме, а й далі розвиватиметься відповідно до вказівок. І буде наступність у нашій роботі з підтримки місії України не лише виграти війну, а й перемогти в майбутньому, - заявила тоді вона.
Верма, 1968 р. н., раніше відвідував Україну, проводив зустрічі з на той час віцепрем'єром з відновлення — міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим та міністром фінансів України Сергієм Марченком.
Наприкінці липня цього року Пріцкер представила свій план із п'яти елементів "Шляху України до процвітання" за підтримки США та інших міжнародних партнерів.
Серед них, зокрема, термінова розробка загальноурядового механізму планування реконструкції та визначення пріоритетів. Ця структура повинна мати підтримку з боку Банкової (де розташований Офіс президента — ред); вона повинна звітувати перед Стратегічною інвестиційною радою з реконструкції при прем'єр-міністрі та інтегрувати пріоритети міст, муніципалітетів та областей, - пояснила спецпредставниця США.
За її словами, українському уряду необхідний додатковий потенціал технічних експертів — інженерів, планувальників, керівників програм, які могли б працювати разом із держслужбовцями України для встановлення національних стандартів відповідно до вимог вступу до ЄС, розподілу обмежених ресурсів на найважливіші напрями діяльності, підвищення прозорості, і, зрештою, визначення пріоритетності проєктів.
Чесно кажучи, цей тип генерального планування, створений на зразок плану Маршалла, є "ланкою, що не вистачає" в нинішньому підході України до реконструкції, - зазначила Пріцкер.
Вона порадила Україні розглянути можливість призначення високопоставленого, шанованого в усьому світі діяча для забезпечення стратегічного керівництва відповідно до демократичних пріоритетів уряду та євроатлантичних устремлінь, допомагаючи зблизити потреби України з потребами міжнародних донорів, а також залучити приватний капітал.
Другим елементом спецпредставниця США назвала швидке збільшення кількості проєктів, готових до використання у таких секторах, як інфраструктура, енергетика, виробництво чи сільське господарство та команд, готових підготувати ці проєкти до інвестування та реалізації.
По-третє, Україна має продовжувати проводити реформи та боротьбу з корупцією, які необхідні для масштабних інвестицій та процвітаючої економіки, – зазначила Пріцкер, виділивши серед необхідних реформ вирішення питань Держподаткової та Держмитслужби, а також закріплення платформи бази даних DREAM як закон.
Четвертим елементом плану спецпредставниця США назвала збільшення мобілізації капіталу у світі для інвестицій в Україну, наголосивши на ролі приватного капіталу та необхідності страхування інвестицій.
По-п'яте, Україні знадобиться повернути всіх її людей – чоловіків і жінок, внутрішньо переміщених осіб, біженців та ветеранів – для забезпечення її великого економічного відродження. Наразі Україна не має робочої сили, необхідної для відновлення, – зазначила також Пріцкер.
Вона додала, що Міжвідомча платформа координації донорської допомоги (MDCP) досягла значного прогресу за останні шість місяців. Вона систематизувала міжнародну підтримку реформ, провела перше засідання керівного комітету в Києві та створила Ділову консультативну раду, яка вже впливає, тим самим стимулює дії.
Однак для того, щоб MDCP стала "економічним Рамштайном", вона має перетворитися на механізм ухвалення проактивних рішень, здатний забезпечити керівництво та підтримку п'яти елементів плану, викладеного сьогодні. MDCP має забезпечити своїм представникам повноваження працювати у своїх урядах на користь відновлення України та мати можливість залучати лідерів на рівні міністрів, коли це необхідно, – вважає Пріцкер.
Вона також зазначила, щойно загальноурядовий механізм планування реконструкції в Україні стане працездатним та стабільним, MDCP слід перевести свій секретаріат до Києва, щоб зміцнити зв'язки із зусиллями щодо відновлення на місцях.
Нагадаємо, що Рада ЄС запровадила санкції щодо 28 осіб із рб.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!