ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Будівництво приголомшливого саудівського міста “Лінія" у розпалі: нові деталі проєкту вражають

Світ 20:02 - 12 листопада 2024

Почувши про будівництво такого міста, ви могли б подумати, що це нездійсненна фантастика, але подивіться на фото й подумайте ще раз

Будівництво приголомшливого саудівського міста “Лінія" у розпалі: нові деталі проєкту вражають

Будівництво приголомшливого міста довжиною 170 кілометрів у розпалі/Фото: Neom

Ми уже писали про приголомшливий проєкт мегаміста "Лінія" у Саудівській Аравії. Зараз будівництво цього міста перебуває у розпалі, і нові деталі проєкту продовжують випробовувати межі нашої уяви.

Деталі

Урядові органи повідомили про поточний прогрес і назвали імена архітекторів, відповідальних за втілення цієї пустельної мрії в реальність.

Мета проєкту полягає в тому, щоб Лінія мала довжину 170 км, хоча її початковий етап матиме довжину лише 2,4 кілометра. Все ще величезна будівля, висота якої сягатиме 500 метрів, а ширина – 200 метрів. Під час цього етапу в ньому буде кондиціоноване місто з населенням близько 300 000 людей.

Найвідомішою зі студій, обраних для реалізації цього, є американська фірма Gensler, яка раніше створила Шанхайську вежу, третю за висотою будівлю у світі.

Австрійська компанія Delugan Meissl Associated Architects, тим часом розробила загальну концепцію та детальний генеральний план першої фази. Ця компанія також допоможе в питаннях мікроклімату та екології, мобільності та логістики, екологічності.

Британська Mott MacDonald Group приєднується до проєкту як інженер міської інфраструктури. Це, мабуть, найскладніша робота з трьох, оскільки вона включатиме непривабливі, але важливі системи, необхідні футуристичному мегаполісу в пустелі для безперебійної роботи, наприклад каналізацію, водопостачання та енергію – це складне завдання, і влада Саудівської Аравії вже заявила, що тут технологія штучного інтелекту та інтенсивне спостереження будуть використовуватися для забезпечення ефективності.

Для будівництва Лінії планують використати одну п’яту всієї сталі, виробленої у світі, значна частина якої призначена для фундаменту. Понад 120 фундаментних паль заливаються в землю щотижня на будівельному майданчику, і очікується, що перша фаза проєкту буде завершена у 2030 році. Наразі немає інформації про терміни наступних фаз будівництва.

Раніше ванкуверська студія Michael Green Architects (MGA) оприлюднила плани будівництва найвищого будинку з дерева у світі.

Джерело: New Atlas

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин