З яких країн українці не хочуть повертатися — дослідження
Як наші співвітчизники оцінюють своє життя за кордоном

Фото: pexels
Дослідження показало, що українці не хочуть повертатися додому не лише з Німеччини. 75% опитаних заявляють, що хочуть залишитися в Нідерландах у найближчі два роки. Лише 22% повернуться, якщо в Україні стане безпечно, 30% точно не повернуться, решта поки не визначилися.
Деталі
Дослідження також показало, що українські біженці оцінюють своє життя в Нідерландах на 8,7 з 10.
Зазначається, що на відміну від інших груп біженців, українські біженці можуть почати працювати одразу після прибуття до Нідерландів. Вражає, що 61% українців справді скористалися цією можливістю. Але їхній трудовий потенціал ще не повністю використаний. Наприклад, частина групи є безробітними, а з тих, хто має роботу, частина хотіла б працювати більше годин. Переважна більшість українців працюють за тимчасовими контрактами, часто за рівнем освіти. Майже третина повідомляє про погані умови праці, такі як дуже довгий робочий день. І частково це пов’язано з дискримінацією на робочому місці. Ця група вразлива до експлуатації на робочому місці. Проте загалом українці задоволені своєю роботою: вони ставлять своїй роботі в середньому 7,3.
Незважаючи на те, що дві третини українських біженців живуть у муніципальних притулках, чверть колись залишалася в приймаючих сім’ях. Особливо тих, хто приїхав до Нідерландів незабаром після початку війни. Наприкінці 2023 року це було лише 8%. Перебування в приймаючих сім'ях загалом було оцінено дуже позитивно. Група з приймаючими сім’ями отримала допомогу в багатьох сферах, наприклад емоційну підтримку, а також допомогу в подоланні бюрократичних перешкод.
Раніше ми писали про те, що країни Балтії погодили санкції стосовно осіб, які придушують протести в Грузії.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!