У Швейцарії заборонили носити паранджу й інший одяг, який ховає обличчя
Навіть до заборони у Швейцарії зовсім незначна кількість мусульманських жінок носила одяг, який приховує обличчя

У Швейцарії заборонили носити хіджаб/Фото: Abid Katib/Getty Images
Швейцарська заборона на закривання обличчя в громадських місцях, широко відома як "заборона паранджі", набула чинності 1 січня. Кожному, хто порушує заборону, загрожує штраф у розмірі до 1000 швейцарських франків (1144 доларів).
Деталі
У 2021 році жителі Швейцарії проголосували за заборону закривати обличчя в громадських місцях, зокрема паранджу, нікаб та інший одяг, який носять мусульманські жінки. Результати показали, що на референдумі за це рішення проголосували 51,2% проти 48,8%.
Пропозиція заборонити закривати обличчя була подана правою Швейцарською народною партією (SVP) і проводилася з такими гаслами, як "Зупиніть екстремізм". Попри те, що в плані не згадувався прямо іслам, а також закликалося заборонити вуличним протестувальникам носити маски, багато хто сприйняв його як "заборону паранджі". Уряд Швейцарії, однак, виступив проти, стверджуючи, що держава не має права диктувати, що носити жінкам.
Згідно з дослідженням Люцернського університету, майже ніхто у Швейцарії не носить паранджу, і лише близько 30 жінок носять нікаб. Близько 5% 8,6 мільйонного населення Швейцарії є мусульманами, більшість з яких походять з Туреччини, Боснії та Косово.
Мусульманська громада та правозахисні організації, такі як Amnesty International, розкритикували ухвалення заборони. У своїй заяві Amnesty International назвала заборону небезпечною політикою, яка порушує права жінок, у тому числі на свободу слова та віросповідання.
Після референдуму швейцарський парламент остаточно ухвалив заборону на закривання обличчя у вересні 2023 року. Лише в листопаді 2024 року уряд заявив, що заборона набуде чинності з 1 січня 2025 року.
Захід передбачає заборону закривати ніс, рот і очі як у громадських місцях, так і в приватних будівлях, доступних для громадськості. Однак є деякі винятки.
Заборона не поширюється на літаки або в дипломатичних і консульських установах, також можна закривати обличчя в місцях поклоніння та інших священних місцях.
Закривання обличчя залишатиметься дозволеним з причин, пов’язаних із здоров’ям і безпекою, місцевими звичаями або через погодні умови, йдеться у повідомленні. Вони також будуть дозволені в мистецьких і розважальних цілях і для реклами.
Раніше ми повідомляли, що у місті Новий Орлеан, штат Луїзіана, автомобіль здійснив наїзд на натовп людей у популярному туристичному районі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!