Велика Британія і Канада ввели санкції проти 9 осіб і організацій оборонного сектору Білорусі
Хто саме отримав обмеження

Фото: pexels
Велика Британія разом із Канадою ввели санкції проти 6 осіб і 3 організацій у відповідь на фальсифікацію президентських виборів у Білорусі, повідомляє прес-служба британського уряду.
Деталі
"Санкції спрямовані проти керівників установ, відповідальних за серйозні порушення прав людини, і компаній білоруського оборонного сектору, які підтримують війну Росії в Україні. Ці дії демонструють відданість уряду роботі на міжнародному рівні для стримування загроз і захисту національної безпеки, що є основою в урядовому Плані змін", — вказується у повідомленні.
Підкреслюється, що після жорстокого придушення Лукашенком, під час якого критичні голоси в Білорусі було приглушено, і фіктивні вибори, які відбулися у неділю, 26 січня, не відповідали міжнародним стандартам і були засуджені міжнародними партнерами.
Санкції були застосовані до голови білоруської Центральної виборчої комісії Ігоря Карпенко, а також представників Головного управління боротьби з організованою злочинністю та корупцією і пенітенціарної системи.
Поряд із застосуванням санкцій до керівників інституцій, відповідальних за серйозні порушення прав людини в країні, Велика Британія виключила білоруські оборонні компанії з британської економіки — сектору, який має стратегічне значення для режиму Лукашенка, що сприяє війні росії в Україні.
Так, під санкції сьогодні потрапили 3 підприємства оборонного сектору Білорусі: ВАТ "АЛЕВКУРП" — дочірнє підприємство Білорусі, яке спеціалізується на дослідженні, розробці та виробництві радіолокаційних систем і систем управління зброєю, ВАТ "Завод Легмаш" — білоруське підприємство, що виробляє боєприпаси для білоруського оборонного комплексу, і "КБ Безпілотні вертольоти" — білоруський розробник і виробник безпілотних літальних апаратів.
"Світ вже звик до цинічного удавання Лукашенка щодо демократії в Білорусі, тоді як насправді він жорстоко пригнічує громадянське суспільство та опозицію, щоб зміцнити свою владу. Велика Британія разом із нашими партнерами продовжуватиме підтримувати народ Білорусі та викривати тих, хто відмовляє їм у їх законному праві на свободу та демократію", — заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Леммі.
Раніше ми писали про те, що новий міністр оборони США висловився проти політики інклюзивності в Пентагоні.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!