ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Інститут вивчення війни: рф вивела більшість кораблів з порту Тартус

Світ 12:28 - 05 лютого 2025

Можливо, вони повернулися в росію

Інститут вивчення війни: рф вивела більшість кораблів з порту Тарус

Фото: pexels

Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що значна кількість російських суден, які перебували в порту Тартус протягом останніх тижнів. Зазначається, що, можливо, вони покинули Сирію і повернулися до росії.

Деталі

"Дані сайту MarineTraffic.com показали, що російські вантажні судна Sparta і Sparta II перебували біля берегів Тунісу 4 лютого. OSINT-аналітик МТ Андерсон опублікував супутникові знімки від ранку 4 лютого, на яких видно Sparta і Sparta II, а також, можливо, десантний корабель "Олександр Отраковський", фрегат "Адмірал Головко" та фрегат "Адмірал Григорович" біля берегів Тунісу", — ідеться в повідомленні.

На думку аналітиків, вихід значної кількості суден з порту Тартус свідчить про те, що Кремль не налаштований оптимістично щодо результатів поточних російсько-сирійських переговорів. Розташування кораблів біля берегів Тунісу також свідчить про те, що вони не прямують до Лівії, незважаючи на те, що в грудні 2024 і січні 2025 року росія відправила деякі активи з Сирії до Лівії повітряним шляхом.

Російські кораблі почали евакуацію зброї з порту Тартус 27 січня, а супутникові знімки, отримані 18 і 27 січня, показали, що російські військові завантажили обладнання на кораблі Sparta і Sparta II в Тартусі.

Також в аналітики Інституту вважають, що удари українських безпілотників, ймовірно, змусили росію кардинально змінити маршрути російських кораблів між росією та Сирією. Зокрема, російські судна перестали ходити між росією і Сирією через Чорне море навесні 2024 року, ймовірно, через загрозу ударів українських безпілотників у Чорному морі. Натомість російські кораблі, за повідомленнями, почали ходити з російських портів у Балтійському морі до Сирії через Атлантичний океан, незважаючи на той факт, що цей шлях у декілька разів довший, аніж чорноморський маршрут.

Раніше ми писали про те, що Китай запровадив мита на американське вугілля, СПГ і нафту.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин