ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

MSI 2024: рф піднялася у списку головних загроз у країнах G7

Світ 11:44 - 11 лютого 2025

росія за рік піднялася з 4 на 2 місце у списку головних загроз у країнах G7

Мюнхенський індекс безпеки складається Мюнхенською конференцією з безпеки (MSC) у партнерстві з Kekst CNC

Мюнхенський індекс безпеки складається Мюнхенською конференцією з безпеки (MSC) у партнерстві з Kekst CNC

Ризик загрози з боку РФ, що злетів у країнах "Великої сімки" (G7) у 2022 році на 1-е місце з 15-го роком раніше, у 2023 році опустився на 4-е місце, у 2024 піднявся на друге у списку 32 можливих ризиків, свідчать результати Мюнхенського індексу безпеки (MSI) 2024 року, опубліковані у понеділок.

Деталі

Зокрема, громадяни Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії вказали Росію першою за величиною проблемою, США, Канади і Німеччини – другою, Франції і Японії – четвертою, італійці – 12ю, як і минулоріч. Рік тому громадяни Німеччини вважали Росію сьомою за величиною проблемою.

Натомість, у Китаї та Індії Росію назвали другою проблемою з кінця списку з 32 ризиків, у Бразилії та Південній Африці – 9ю з кінця.

Білорусь, Китай, Іран і Росія — єдині країни, які в сукупності розглядаються швидше як загрози, ніж союзники.

...Усі країни G7 бачать Іран, Китай і Росію більше як загрозу, ніж союзників, хоча жодна з них не розглядається як більша загроза, ніж союзник у жодній із країн BICS, за винятком Китаю в Індії та Ірану в Бразилії, - йдеться в документі.

Водночас негативний показник Росії погіршився з 18% до 20,9%, зокрема у Великій Британії з 48% до 53%, у США з 37% до 41%, Італії – з 33% до 40%, Німеччини - з 45% до 56%.

В Китаї кількість тих, хто вважає Росію союзницею, стала більшою за кількість тих, хто вважають її загрозою на 54% проти 59% роком раніше, в ПАР - на 19% проти 16%, а в Індії – на 37% проти 34% минулоріч. Таким чином, у цих трьох країнах BICS Росія у сприйнятті себе як союзниці зберегла свої оцінки кращі порівняно з Україною оцінки.

Укладачі рейтингу також зазначили, що лише Велика Британія та США ставляться до Китаю більш прихильно, ніж минулого року – усі інші або зберегли, або погіршили своє ставлення. Тоді як Китай зберіг ставлення до США та РФ і почав вважати Іран, КНДР, та ЄС менш загрозливими, ніж минулого року.

Мюнхенський індекс безпеки складається Мюнхенською конференцією з безпеки (MSC) у партнерстві з Kekst CNC. В опитуванні беруть участь по 1000 осіб із кожної країни. У 2022 році з опитування було вилучено Росію, але його було проведено в Україні.

Сприйняття країни як союзника чи загрози, різниця від думок у %

Дані: Мюнхенський індекс безпеки 2022, 2023, 2024, 2025

Засідання у форматі Rammstein: тепер головна Велика Британія, а не США.

Джерело: securityconference

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин