Фінляндія попередила США та Європу: путін не хоче припиняти експансіоністську політику
Голова Міноборони Нідерландів: Європа має бути залучена до перемовин по Україні

Глава МЗС Литви: Не можна допустити ще однієї Мюнхенської угоди, немає дешевшої гарантії безпеки для України, ніж членство в НАТО
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен застерегла США та Європу щодо небажання Володимира Путіна припинити свою експансіоністську політику та закликала про необхідність тримати Росію в межах її кордонів за допомогою економічного і військового тиску.
Деталі
...Ми, фіни, знаємо Росію. Фінляндія, сусідня з Росією країна, послідовно залишалася незалежною демократією протягом Другої світової війни та холодної війни. Повірте нам: Путін не має наміру зупиняти свою експансіоністську політику. Він буде вести переговори, насолоджуватися увагою і брати все, що зможе, не йдучи ні на які реальні поступки, - написала вона у Х.
Міністерка підкреслила, що Росію треба тримати на відстані і в межах її власних кордонів за допомогою надійного економічного і військового тиску. Саме в цьому полягає (сенс фрази – ред.) "мир через силу".
...Україна і Європа заслуговують на мирне життя. Панацеї не існує. Ізольоване швидке вирішення проблеми призводить до ще більших проблем в майбутньому - в тому числі і для США, - зазначила Валтонен.
За її словами, поки що Росія не демонструє жодного інтересу до миру. Напередодні будь-яких переговорів Росія могла б продемонструвати добру волю, наприклад, повернувши примусово переміщених українських дітей назад до їхніх батьків.
Вона зазначила, що тривалий мир потребує всеосяжного плану на довгі роки. Врегулювання шляхом переговорів має охоплювати процес забезпечення безпеки України та Європи, в тому числі стримування багатоаспектної загрози, яку становить Росія.
...Цей процес може також передбачати поступове та умовне послаблення санкційного тиску. Це не може бути одноразовою угодою. Це час для Європи. Європа активізується: ще більше уваги приділяє безпеці і ще більше збільшує витрати на оборону. І незважаючи ні на що, Європа буде сидіти за столом переговорів і вирішувати про Європу. Це наші люди, наші цінності, наше майбутнє, - вказала міністерка.
...Але захист вільного світу вимагає і від США. За цим простором уважно спостерігають і в Індо-Тихоокеанському регіоні. Безпечна і стабільна Європа в інтересах Америки, і в майбутньому США потребуватимуть сильних союзників, - резюмувала Валтонен.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що переговори щодо України неможливі без України, і Європа має бути залучена до діалогу.
...Жодних переговорів щодо України без України. Те саме стосується і Європи. Рішення щодо гарантій безпеки безпосередньо впливають на нашу власну безпеку. На карту поставлено 80 років миру та свободи. Тому Європа теж має бути залучена до переговорів, - написав він у Х.
- Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс застеріг світ від ще однієї Мюнхенської угоди і підкреслив, що Україна і Європа мають бути повністю залучені до процесу переговорів про мир.
...Україна має бути в центрі будь-яких переговорів і мирних угод щодо її майбутнього. Вона заплатила величезну ціну, захищаючи свій суверенітет і свободу від військового завоювання Росії. Разом з Україною Європа має бути повністю залучена до процесу, демонструючи надійні дії та відданість, - написав він у соцмережі Х.
За словами міністра, це означає посилення підтримки України, посилення енергетичних санкцій проти Росії, запровадження тарифів на російські товари та сприяння використанню заморожених активів Росії. Він закликав “вжити всіх заходів для зміцнення України і послаблення Росії”.
...Що означає “гарна угода”? Справедливий і міцний мир, який Україна зможе підтримувати, з надійними гарантіями безпеки від своїх трансатлантичних союзників. Немає дешевшої чи ефективнішої гарантії безпеки для України, ніж повноправне членство в НАТО, - заявив Кястутіс.
Він наголосив, що “зупинити вбивство необхідно, але недостатньо – російську агресію потрібно покласти край”.
...Агресора треба залишити з порожніми руками, без стимулів для подальшої агресії – без територіальних надбань чи політичних дивідендів. Росія повинна заплатити за завдані збитки, - закликав очільник МЗС.
Як відомо, наслідком Мюнхенської угода 1938 р. між Німеччиною (А. Гітлер), Італією (Б. Муссоліні), Великою Британією (Н. Чемберлен) та Францією (Е. Даладьє) було приєднання частини Чехословаччини до Німеччини. Додаткова декларація передбачала надання Францією та Великою Британією гарантії нових кордонів Чехословаччини, а доповнення до угоди — врегулювання питання про польську та угорську меншини в Чехословаччині. Після цього Німеччина та Італія зобов’язувалися надати їй міжнародні гарантії щодо нових кордонів. Виконання угоди стало фактом розчленування Чехословаччини.
Сибіга розповів про вибір, який стоїть перед лідерами, що зібралися в Мюнхені.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!