Пошук зниклих безвісти та база викраденого мистецтва: Україна впроваджує інструменти Інтерполу
Резолюція розширює можливості України у розслідуванні воєнних злочинів рф

Інтерпол розблокував можливість виставляти "червоні картки" на воєнних злочинців рф/Фото: Interfax
Інтерпол розблокував можливість виставляти "червоні картки" на воєнних злочинців рф. Відтепер Україна інструментами міжнародної організації зможе шукати зниклих безвісти через війну цивільних та вносити в бази викрадені окупантами твори мистецтва.
Деталі
Минулого тижня Генеральний Секретар Інтерполу Вальдес Уркіза прийняв рішення, яке повернуло можливість Україні та іншим країнам використовувати інструменти для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, передбачені Резолюцію AG-2010-RES-10.
Керівник Департаменту міжнародного співробітництва Нацполіції Віталій Касап повідомив, що Міжнародний кримінальний суд, майбутній трибунал по агресії, органи, створені Радою безпеки ООН та країни-члени Інтерполу зможуть подавати запити на "червоні картки" на воєнних злочинців рф, Україна ж отримує шанс використання інструментів Інтерполу відносно воєнних злочинців, які є громадянами також і інших країн, аніж рф чи білорусі.
Згідно з резолюцією, запити можуть бути розглянуті Генеральним секретаріатом Інтерполу в кількох випадках:
- Коли запити надходять від міжнародних трибуналів. Наприклад, Міжнародний кримінальний суд може подати запит на публікацію "червоного оповіщення" щодо своїх фігурантів. Також в майбутньому до Інтерполу зможе звертатися і спецтрибунал щодо агресії з боку росії, коли такий буде створений.
- Запити від органів, створених Радою Безпеки ООН, уповноважених на розслідування конкретних ситуацій.
- Запити від країн-членів Інтерполу – відтепер Україна також має шанс використати ці інструменти відносно воєнних злочинців, які є громадянами й інших країн, аніж рф чи білорусі. Це ті ж самі найманці та іноземці – члени численних ПВК, або ж громадяни нашої держави, які також скоювали воєнні злочини проти громадян України.
Повернення дії резолюції Інтерполу AG-2010-RES-10 також надає Україні можливість використовувати інші інструменти Інтерполу для пошук безвісно зниклих за особливих обставин цивільних громадян, що стало результатом скоєння воєнних злочинів, або ж вносити в бази даних витвори мистецтв, які були викрадені окупантами.
Касап при цьому додав, що загалом повернення дії Резолюції розширює можливості України у розслідуванні воєнних злочинів та притягнені до відповідальності воєнних злочинців. Крім того, на думку керівника Департаменту, це дуже потужний і важливий сигнал для міжнародної спільноти та правоохоронців країн-членів Інтерполу.
Міністерство фінансів США оголосило про санкції проти прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) Каріма Хана, його всі активи в США будуть заморожені, а в’їзд до країни заборонений, повідомляє Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!