ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

81 голос проти путіна: Сенат США ігнорує м'яку позицію Трампа щодо росії

Світ 11:39 - 22 травня 2025

Конгрес готовий ізолювати росію санкціями

81 голос проти путіна: Сенат США ігнорує м'яку позицію Трампа щодо росії

Американські сенатори готують нові санкції проти рф: 81 голос на підтримку/Фото: Getty Images

Американські сенатори Річард Блюменталь (Демократична партія) і Ліндсі Грем (Республіканська партія) нагадали про свій законопроєкт, що передбачає нові санкції проти рф. Сенатори мають 81 голос на підтримку санкцій проти рф у разі відсутності реальних кроків з боку кремля для припинення війни в Україні.

Деталі

Сенатор-демократ наголосив, що росія може очікувати рішучих дій. Він сказав:

У зв'язку з цим ми надзвичайно раді, що тепер у нас є 81 співавтор законодавства про санкції проти росії за її варварське вторгнення в Україну. Наша законодавча пропозиція ізолює росію, поставивши її на торговий острів, запровадивши жорсткі тарифи на інші країни, які підтримують ці звірства

Одним із головних пріоритетів законодавчої ініціативи сенаторів "є притягнення Китаю до відповідальності за підтримку військової машини путіна, купуючи дешеву російську нафту з тіньового флоту", оскільки, на думку заявників, без економічної підтримки Китаю військова машина путіна різко зупиниться.

Зазначається, що серед санкцій 500-% мита на імпортні товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти рф.

Пані посол України в США Оксана Маркарова підтвердила, що двопартійний законопроєкт про санкції проти рф з моменту його запровадження вже має 81 співавтора.

Конгресмен Ліндсі Грем наголосив, що хоча США прагнуть миру, переважній більшості Сенату стає все ясніше, що путін грає в ігри і Сенат готовий діяти, якщо ці ігри продовжуватимуться.

За словами Грема, американське законодавство ізолює росію, поставивши її на торговий острів, запроваджуючи жорсткі тарифи на інші країни, які підтримують ці злочини. Він зазначив, що одним з головних пріоритетів законодавства США є притягнення Китаю до відповідальності за підтримку військової машини путіна шляхом купівлі дешевої російської нафти у тіньового флоту.

Після нещодавніх переговорів з путіним, президент США Дональд Трамп різко змінив свою позицію щодо росії. Він відмовився підтримувати санкційний тиск Європейського Союзу на москву, натомість заявивши про намір зосередитися на економічній співпраці. Цей крок, який може розцінюватися як здійснення давньої мрії путіна про розкол у НАТО. Це викликає значні занепокоєння серед європейських союзників.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин