RU UA
1

Відставка уряду, штурми, десятки поранених та затриманих: що відомо про протести у Казахстані

Світ 15:05 - 05 січня 2022

У Казахстані розпочалися масові протести через підвищення цін на автогаз

Відставка уряду, штурми, десятки поранених та затриманих: що відомо про протести у Казахстані

Протести в Казахстані: відставка уряду, штурми, десятки поранених та заарештованих/Фото: Twitter

Протести на заході Казахстану розпочалися 2 січня 2022 року після того, як у регіоні подорожчав автогаз. З 1 січня підвищили ціну на скраплений газ із 60 тенге до 120 тенге за літр, що викликало невдоволення громадян.

Що відомо про протести у Казахстані

Масові акції розпочалися у місті Жанаозен. Після цього протести влаштували жителі інших регіонів: Алмати, Уральськ, Актобе, Тараз, Шимкент, Кокшетау, перші акції солідарності спробували провести у столиці країни Нур-Султані (колишня Астана).

У вівторок президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запровадив надзвичайний стан у найбільшому місті країни Алмати та Мангістауської області, де продовжуються акції протесту проти підвищення цін на пальне.

У середу надзвичайний стан був запроваджений в Алматинській області. На час НП обмежується в'їзд до Алматинської області, а також виїзд з неї. Заборонено мирні збори, страйки, масові заходи.

Режим у країні НП запроваджено до 19 січня. Також у регіоні ввели комендантську годину з 11 вечора до 7 ранку, заборону на масові заходи та обмеження пересування мешканців та транспорту.

Уряд Казахстану пішов у відставку на тлі масових протестів, що охопили країну. Указ про відставку президент підписав уранці 5 січня. Всю провину за те, що відбувається, він поклав на уряд.

Новые видео из Казахстана. 

Алмата. #Kazakhstan #назарбаев #токаев pic.twitter.com/jn9aba2J6t

— Протесты в мире (@worldprotest_tg) January 4, 2022

Штурми, зіткнення з поліцією та затримання протестувальників

4 січня стало відомо про серію затримань по всій країні, від Нур-Султана до Алмати, а надвечір того ж дня ситуація загострилася ще більше. В Алмати силовики застосували проти протестувальників світлошумові гранати та сльозогінний газ, було зафіксовано зіткнення правоохоронців із протестувальниками. 

У країні почалися перебої з інтернетом: мобільні оператори пояснюють це "заходами компетентних органів" із забезпечення безпеки. Проте демонстранти заявляють, що не мають наміру розходитися до виконання їхніх вимог.

Згідно з останніми даними, під час протестів заарештували понад 200 людей. У МВС Казахстану повідомили, що за фактами застосування насильства щодо представників влади, хуліганства, нападу на будинки державних органів відкрито 13 кримінальних справ. 

Серед затриманих є журналісти. Також під час демонстрацій постраждали 95 правоохоронців та було пошкоджено 37 службових машин.

Алма-Ата. Начались уличные бои с применением боевого оружия. 🇰🇿 #Kazakhstan #Казахстане pic.twitter.com/ZWQiY630CR

— Эльнур Меммедрзайев (@elnurrik3) January 5, 2022

4 січня уряд Казахстану пообіцяв знизити ціну газу до 50 тенге в Мангістауській області. Активісти повідомили, що не мають наміру припиняти мітинги, оскільки зниження ціни на газ було однією з вимог. Протестувальники також вимагають "дати їм роботу та підвищити соціальний рівень життя населення". Також учасники протестів закликають до зміни влади у Нур-Султані.

У середу, 5 січня, за не підтвердженою інформацією в Алмати, кілька тисяч учасників протесту намагаються прорватися до резиденції президента.

Демонстранты ворвались в здание администрации Алма-Аты, сообщают очевидцы 🇰🇿 #Kazakhstan #Казахстане pic.twitter.com/RQOKNVV9sP

— Эльнур Меммедрзайев (@elnurrik3) January 5, 2022

Поліція намагається відтіснити людей світлошумовими гранатами, чутно звуки стрілянини, все в диму, пишуть місцеві ЗМІ.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин