ЄС підтвердив підхід "мир через силу" та закликав активізувати військову допомогу Україні
Лідери Європейського союзу залишаються готовими посилити тиск на рф

ЄС підтвердив підхід "мир через силу" та закликав активізувати військову допомогу Україні/Фото: Getty Images
Європейська рада закликала держави-члени терміново активізувати зусилля для вирішення нагальних військових та оборонних потреб України. Лідери ЄС також запевнили, що продовжують підтримувати відбудову, відновлення та реконструкцію України у координації з міжнародними партнерами.
Деталі
У тексті, доданому до висновків засідання, який був ухвалений одностайно 26 лідерами ЄС, окрім Угорщини йдеться:
Європейська Рада нагадує про ініціативи щодо посилення військової підтримки ЄС для України, зокрема про ініціативу Високого представника щодо координації посилення підтримки з боку держав-членів та інших держав-учасниць на добровільній основі, зокрема щодо артилерії великого калібру, боєприпасів і ракет, а також про компонент військових потреб ініціативи G7 ERA. Вона закликає держави-члени терміново активізувати зусилля для вирішення нагальних військових і оборонних потреб України
Європейська Рада підтверджує рішучу відданість ЄС забезпеченню повної відповідальності за військові та інші злочини, скоєні у зв’язку з агресивною війною рф проти України. У цьому контексті прогрес, досягнутий у створенні Спеціального трибуналу з розгляду злочинів агресії проти України в рамках Ради Європи, є важливим кроком.
Лідери ЄС привітали спільну заяву України та Сполучених Штатів за підсумками їхньої зустрічі в Саудівській Аравії 11 березня 2025 року, включаючи пропозиції щодо угоди про припинення вогню, гуманітарних зусиль та відновлення обміну розвідданими США.
Європейська Рада закликала росію виявити реальну політичну волю для припинення війни. У тексті йдеться:
Надійний шлях до миру має включати зусилля з надання гуманітарної допомоги, зокрема обмін військовополоненими, звільнення цивільних осіб і повернення всіх українських дітей та інших цивільних осіб, які були незаконно депортовані та передані до росії та білорусі
Разом з тим Європейський Союз запевнив, що готовий посилити тиск на росію. Відповідно до законодавства ЄС, російські активи залишаться замороженими, доки рф не припинить свою агресію проти України та не відшкодує їй збитки, завдані цією війною.
Лідери також запевнили, що ЄС продовжить надавати Україні "регулярну та передбачувану фінансову підтримку" та наголосили, що мирна угода має супроводжуватися надійними та надійними гарантіями безпеки для України, щоб стримати майбутню російську агресію.
Європейська Рада також заявила про свою підтримку всеосяжного, справедливого та тривалого миру на основі принципів Статуту ООН та міжнародного права та привітала всі зусилля, спрямовані на досягнення такого миру.
Високий представник Європейського союзу Кая Каллас виступає з ініціативою надати Україні боєприпаси на суму 5 млрд євро. Разом з тим канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляє, що Берлін збільшить фінансування військової допомоги України до 7 млрд. євро.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!