Компанії Італії та Німеччини зможуть платити за російський газ рублями — Reuters
Водночас три країни відмовились виплачувати у національній валюті країни-агресора

Італія та Німеччина дозволили платити за газ російськими рублями. Фото: Pexels/Автор- Pixabay
Німеччина та Італія дозволили своїм компаніям відкривати рахунки в рублях з метою подальшої закупівлі російського газу без порушення санкцій проти рф. Таке рівшення було прийнято після переговорів з Європейським союзом. Про це повідомили у Reuters.
Дебати з приводу вимоги росії про те, щоб іноземні покупці платили за газ в рублях, стали випробуванням рішучості європейських урядів зайняти жорстку позицію щодо москви у зв'язку з війною в Україні
Читайте також: Євросоюз готується до повної відмови від російського газу
Фінляндія, Болгарія і Польща відмовилися платити за газ в рублях, тому поставки газу з рф в ці держави були припинені. Але не всі готові піти на цю умову в знак солідарності з Україною.
Джерела повідомили, що Німеччина, яка є найбільшим імпортером російського газу в регіоні, послідовно діяла з цього питання в тісній координації з ЄС
Уряд Італії теж начебто провів переговори з Європейською комісією, де їм пояснили, як купувати російський газ на законних підставах.
Це сталося до того, як італійська енергетична компанія Eni заявила у вівторок, що почала процедуру відкриття двох рахунків, одного в євро і одного в рублях.
Нагадаємо, Туреччина не може відмовитися від російського газу та розірвати зв'язки з путіним. Туреччина має намір підтримувати відносини і з Україною, і з рф.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!