Помер іранець, який 18 років жив у паризькому аеропорту й надихнув Стівена Спілберга
За мотивами історії Мехрана Камері Насері голлівудський режисер зняв фільм "Термінал" з Томом Генксом у головній ролі

Помер чоловік, який прожив 18 років у аеропорту й став прототипом фільму Стівена Спілберга/Фото: Maria Stroganova/Flickr
Помер іранець Мехран Камері Насері, який прожив 18 років у паризькому аеропорту й надихнув Стівена Спілберга зняти культовий фільм "Термінал" із Томом Генксом у головній ролі. Нассері жив у терміналі 1 Шарля де Голля з 1988 по 2006 роки після того, як застряг у дипломатичній підвішеності. Він помер від серцевого нападу 13 листопада в терміналі 2F аеропорту.
Деталі
Насері народився в 1945 році в Солеймані, частині Ірану, яка тоді була під британською юрисдикцією, від батька іранця та матері британки. Він виїхав з Ірану, щоб вчитися в Англії в 1974 році, але коли він повернувся, за його словами, його ув'язнили за протест проти шаха і вислали без паспорта.
Насері попросив політичного притулку в кількох країнах Європи. УВКБ ООН у Бельгії видало йому посвідчення біженця, але він сказав, що його портфель із посвідченням біженця вкрали на вокзалі Парижа. Пізніше французька поліція заарештувала його, але не змогла нікуди депортувати, оскільки у нього не було офіційних документів. Він потрапив до аеропорту Шарля де Голля в серпні 1988 року й там і залишився. Він спав на червоній пластиковій лавці в аеропорту, подружився з працівниками летовища та отримав прізвисько "лорд Альфред".
Коли він нарешті отримав документи біженця, він описав своє здивування та невпевненість у тому, що може залишити аеропорт. Насері відмовився їх підписати й в підсумку залишився в аеропорту ще на кілька років, поки його не госпіталізували у 2006 році, а потім не посилили у паризькому притулку. За декілька тижнів до смерті Насері повернувся в аеропорт.
Окрім "Терміналу", його історія також надихнула французький фільм "Загублені в дорозі" та оперу під назвою "Політ".
Раніше ми повідомляли, що Чарльз ІІІ відкрив першу статую своєї покійної матері королеви Єлизавети II, яка померла 8 вересня. Скульптура розташована на стіні Йоркського собору – найбільшого готичного собору у Великій Британії.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!