Від заборони пити воду до лотереї за право купити машину: найдивніші автомобільні закони у світі
Знання цих правил може бути в нагоді, якщо ви любите подорожувати за кермом

Найдивніші закони для автомобілістів з усього світу/Фото: Scott Olson/Getty Images
Правила дорожнього руху є у кожній країні світу, але, очевидно, вони не універсальні й відрізняються в залежності від різних особливостей кожної країни: від географічних й кліматичних до політичних, культурних та історичних. Ці відмінності зазвичай є логічними, а їх застосування очевидним, але, як і в будь-якому іншому, у автомобільному законодавстві виникають юридичні курйози, про найдивніші з яких ми розповімо нижче.
Найдивніші автомобільні закони у світі
Австралія: зареєструйте свою картоплю
Закон про маркетинг картоплі, прийнятий в Австралії у 1946 році, забороняє автомобілістам, які не входять до Potato Marketing Corporation або одного з її агентів, перевозити понад 110 фунтів (50 кілограмів) картоплі. Правоохоронцям не потрібно носити ваги, їм дозволено оцінити вагу, подивившись на купу. Ті, хто порушував цей закон у 1940-х роках, ризикували отримати високі штрафи, але немає жодних доказів того, що він все ще виконується.
Бахрейн: в'язниця вирішує будь-які проблеми
У Бахрейні правоохоронні органи можуть засуджувати до тюремного ув’язнення майже за кожне порушення правил дорожнього руху. Той, хто проїжджає на червоне світло, ризикує провести до шести місяців у в’язниці, заплатити штраф у 500 динарів (майже 49 тисяч гривень) або отримати навіть два штрафи. Пошкодження майна під час проїзду на червоне світло карається тюремним ув'язненням на строк до одного року та штрафом у розмірі 3000 динарів (понад 290 тисяч гривень).
Китай: лотерея з прав на купівлю авто

Китайська влада обмежує продажі нових автомобілів залежно від типу палива, намагаючись зменшити забруднення повітря та затори. У 2019 році, наприклад, транспортна комісія Пекіна дозволила людям придбати 60 000 транспортних засобів на поновній енергії (переважно електрокарів) і 40 000 моделей з поршневими двигунами на дорогах міста. Автомобілісти беруть участь у лотерейній системі, щоб виграти право придбати автомобіль: шанси на виграш приблизно один до 500.
Кіпр: краще наїжте й напийтеся перед тим, як сідати за кермо
На Кіпрі водіям заборонено пити за кермом, навіть якщо це пляшка води. Їсти за кермом також заборонено, тому що автомобілісти мають весь час тримати обидві руки на кермі. І, як і в багатьох скандинавських країнах, Кіпр просить водіїв завжди мати фари увімкненими.
Франція: їздіть з власним алкотестером
З 2013 року французькі автомобілісти зобов’язані мати в своєму автомобілі невикористаний алкотестер. Хоча автомобілісти, які вирішили не купувати його, ризикували отримати штраф у розмірі 11 євро, санкція не потрапила в остаточну версію закону, тому штрафу немає. Якщо водій без алкотестера, то контролери дорожнього руху мають говорити щось на зразок "це закон" і використовувати власний алкотестер для перевірки рівня алкоголю.
Франція: хочете водити без водійського посвідчення? Нема проблем
У Франції абсолютно законно їздити без водійських прав. Фішка в тому, що вам має бути більше 14 років і ви мусите мати дозвіл на керування тим, що по суті є чотириколісним мопедом. Потужність безліцензійних автомобілів обмежена 8 к.с. і 45 кілометрами на годину. Виробники також повинні враховувати обмеження по вазі. Ці маленькі, галасливі, неймовірно повільні та надто дорогі машини часто зустрічаються на французьких дорогах.
Німеччина: заправляйтеся завчасно

У вас не може закінчитись пальне на німецькому автобані, тому що це заборонено законом. Влада вважає, що відсутність палива є проблемою, якій можна запобігти, водночас зазначаючи, що зупинка на узбіччі дороги, де часто немає обмеження швидкості, надзвичайно небезпечна. Штраф за пустий бак може сягати 70 євро.
Японія: дощ нам не друг
Японським автомобілістам варто добре подумати, перш ніж проїхати через калюжу. Закон передбачає, що вони повинні мати встановленні бризковики, знизити швидкість та/або вжити інших заходів, перш ніж їхати по воді чи багнюці, щоб не забризкати ними пішоходів.
Японія: алкоголь нам двічі не друг
Японія надзвичайно серйозно ставиться до водіння в нетверезому стані. Водіння в стані алкогольного сп’яніння, очевидно, є незаконним, але тут навіть пасажирам загрожує до трьох років в’язниці та максимальний штраф у розмірі 500 000 єн (понад 130 тисяч гривень), якщо вони сядуть у автомобіль, яким керує п’яний водій.
Монголія: їзди на чому хочеш
Монголи їздять по правій стороні дороги, але близько 48% автомобілів, зареєстрованих у країні, мають праве кермо. Ця цифра досягає 55% в столиці Улан-Баторі. Рівномірне поєднання автомобілів з правим і лівим кермом настільки хаотичне, що чиновники розглядають обмеження на імпорт.
Іспанія: ніяких навушників
Водіння в навушниках небезпечно в будь-якій точці світу, але в Іспанії це заборонено незалежно від того, слухаєте ви музику чи розмовляєте по телефону за допомогою гарнітури. Закон стверджує, що керувати транспортним засобом у навушниках можна лише тоді, коли ви отримуєте водійські права на мотоцикл та маєте отримати вказівки від інструктора.
Південна Африка: залишайтеся в машині, якщо зламалися

Незважаючи на те, що це не стільки закон, скільки пропозиція, влада в деяких кримінальних районах Південної Африки закликає автомобілістів не заглядати під капот у разі поломки. Безпечніше залишитися в машині та покликати на допомогу, ніж блукати узбіччям і ризикувати бути пограбованим, вбитим або і тим, і іншим.
Південна Африка: страхування не потрібне
На відміну від більшості країн, водіям у Південній Африці не потрібно мати страховку під час керування автомобілем. У результаті приблизно 70% автомобілів у країні її не мають. Але це не дуже гарна ідея: південноафриканські дороги досить небезпечні і викрадення автомобілів є справжньою проблемою.
росія: номерний знак має бути чистим
Країна 404 "славиться" своїми безглуздими законами. Звичайно, правила дорожнього руху вони не оминули. У москві автомобілісти ризикують бути зупиненими та оштрафованими, якщо їхні номерні знаки вкриті брудом. Цікаво, що з цим законом було багато плутанини й багато людей вважали, що чистою має бути вся машина, а не лише номерні знаки. Незнанням законів користувалися місцеві даїшники й брали хабарі зупиняючи водіїв через брудні авто... типова русня.
Швеція: не вимикайте ліхтарі
Законодавство Швеції стверджує, що фари кожного автомобіля мають бути увімкнені в будь-який час доби, незалежно від типу дороги чи погодних умов.
Швейцарія: митися тільки у відведеному для цього місці
У Швейцарії автомобілістам забороняється мити свій автомобіль біля дороги або перед домом. Уряд не має нічого проти чистих автомобілів, закон просто забороняє громадянам Швейцарії скидати в каналізаційну систему все, що може забруднити воду, включаючи, але не обмежуючись, миючими засобами, які використовується для миття автомобілів. Щоб помити автомобіль у Швейцарії, необхідно звернутися до найближчої автомийки та заплатити за використання її обладнання.
Таїланд: їздіть вдягненими

У Таїланді спекотно і волого, але це не привід їздити з голим торсом. Їздити без сорочки в машині, на скутері та навіть на велосипеді заборонено законом. У 2014 році влада попередила туристів, які люблять сонце, що закон поширюється і на них, і заявила, що ходити без сорочок незаконним і неввічливим.
США: без перевірок
В Америці штати та округи мають повноваження вирішувати, чи мусять транспортні засоби проходити регулярну перевірку на безпеку та викиди. Деякі звільняють певні автомобілі на основі їхнього віку чи стилю кузова, тоді як інші взагалі скасовують тестування (серед таких Мічиган, Монтана та Північна Дакота).
США: можете їхати в багажнику
Гавайським автомобілістам дозволяється перевозити пасажирів у кузові пікапа, якщо виконуються певні умови. Їм має бути не менше 12 років і всі місця в кабіні мають бути зайняті. Це поширена і суперечлива практика в державі. Деякі стверджують, що це нешкідливо і є частиною державної традиції, тоді як інші вказують на те, що це надзвичайно небезпечний спосіб переміщення людей.
США: не паліть гуму
В Дербі, штат Канзас, заборонено палити гуму на автівці. У цьому місті з населенням 25 000 людей заборонили так звані борнаути (вигорання), незалежно від того, чи їздять в стилі драг-рейсингу по прямій лінії чи крутять "бублики" на місці. Будь-хто, кого визнають винним у тому, що законодавці штату Канзас називають "скреготом шин", ризикує отримати штраф у розмірі 500 доларів або 30-денне ув’язнення.
Дубай: поступись дорогою верблюду
У Дубаї, як і в інших місцях Об’єднаних Арабських Еміратів, верблюди є важливим символом і користуються високою повагою в правилах дорожнього руху. Якщо верблюда помітили на дорозі, він завжди має перевагу, тому яке б у вас не було фераррі чи буґатті, верблюд дивитиметься на вас з висоти.
США: поворот на червоне

У більшості міст США водіям дозволяється повертати праворуч на червоне світло, якщо по дорозі немає інших транспортних засобів (ці машини мають пріоритет). Однак це правило не поширюється на Нью-Йорк – там це заборонено, якщо не вказано інше. Персонаж Вуді Аллена Елві Сінгер у фільмі 1977 року "Енні Холл" робить цьому правилу "комплімент", коли каже: "Я не хочу переїжджати до міста, де єдина культурна перевага — це можливість повертати на червоне світло".
Канада: ви маєте сигналити під час обгону на Острові Принца Едуарда
Острів Принца Едуарда — найменша провінція Канади, розташована на північно-східному узбережжі країни. Один із найвідоміших архаїчних законів, які все ще зберігаються на острові, полягає в тому, що ви маєте сигналити, проїжджаючи повз інший автомобіль. Тим не менш, місцева поліція сьогодні визнає, що це не одне з найважливіших правил водіння.
Індія: не сідайте за кермо без сертифіката контролю забруднення
Сьогодні забруднення є жахливою проблемою для більшості великих міст Індії. З 10 найбільш забруднених міст світу шість перебувають в Індії. І викиди транспортних засобів є основним винуватцем. Відповідно, щоб допомогти боротися з цією проблемою, кожен автомобіль в Індії змушений мати сертифікат контролю забруднення, який підтверджує, що транспортний засіб екологічно безпечний для керування, а його відсутність може призвести до великого штрафу.
Австралія: замикайте авто
Австралія може мати репутацію безтурботної країни, але деякі її закони досить суворі. Наприклад, обов’язковим є голосування на національних виборах, проміжних виборах і референдумах. Ще один досить суворий закон стосується паркування автомобілів: у більшості штатів країни заборонено не замикати автомобіль, залишаючи його без нагляду. Штрафи за порушення закону можуть досягати 2200 австралійських доларів (понад 52 тисячі гривень).
Раніше ми повідомляли, що англійці зробили головою села поні, що любить пити пиво. Його часто можна зустріти у місцевому пабі "The Drum", де поні навіть має свій власний куточок.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!